Rubriky:

MOL Cup

Pohárové finále se bude hrát v Praze na stadiónu Sparty

29. dubna 2010 13:17 - PRAHA

Finále fotbalového Ondrášovka Cupu mezi Jabloncem a Plzní se bude hrát v úterý 18. května od 20:15 v Generali Areně v Praze na Letné. Přímý přenos zápasu bude vysílat druhý program České televize. ČTK to ve čtvrtek řekl ředitel soutěžního úseku ČMFS Ivo Lubas.

S definitivním rozhodnutím, kde se pohárové finále uskuteční, se čekalo až na postupující ze semifinále. Další variantou byla také Mladá Boleslav. Nakonec se ale bude hrát v Praze, kam mají oba soupeři takřka stejně daleko. "Téměř jistě se bude hrát na Letné, přenos má vysílat ČT2. Náhradní varianty sice stále ještě existují, ale na pražském duelu se zřejmě už nic nezmění," řekl funkcionář.

Finále poháru bude posledním soutěžním utkání domácí profesionální sezóny. Den poté odletí národní tým k dvěma přípravným zápasům do USA, a tak se do nominace může případně dostat i některý z finálových aktérů; nejvíce se v zákulisí spekuluje o jabloneckém Davidu Lafatovi.

Vítěz Ondrášovka Cupu bude reprezentovat v Evropské lize. Pokud by pohár vyhrál Jablonec a měl současně zajištěn postup do EL z ligy, pak by se cesta do Evropy otevřela i týmu, který skončí v lize na čtvrtém místě. "Jablonečtí by totiž podle reglementu nevyužili práva startovat na základě ligové soutěže, ale jako pohárový vítěz," vysvětlil Jaroslav Kolář z tiskového oddělení svazu.

Pohárový vítěz si také zajistí právo vyzvat ligového mistra v premiérovém Superpoháru. Pokud by případně Jablonečtí vyhráli obě domácí soutěže, pak by se souboj Jablonec - Plzeň opakoval, neboť Západočeši by měli právo účasti z pozice pohárového finalisty.

ČTK

Časová osa: MOL Cup

Filtr článků - MOL Cup


Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.