Rubriky:

MOL Cup

Byl jsi před finále v kontaktu s Berbrem? Letos končíš, vyslechl si Královec. Možná úplně...

9. prosince 2020 13:14 - Praha
(Aktualizováno: 9. prosince 2020 13:50)

Fotbalový rozhodčí Pavel Královec, který byl před letošním finále MOL Cupu v kontaktu s Romanem Berbrem, už nebude v závěru letošního roku nasazován na ligové zápasy. Rozhodnutí v nahrávce pro média oznámil Martin Malík, předseda Fotbalové asociace České republiky (FAČR). Berbr volal Královcovi poté, co se sešel se sportovním manažerem Sparty Josefem Krulou. Letenští porazili Liberec 2:1 a postoupili díky výhře do základní skupiny Evropské ligy. Sparta v prohlášení odmítla možné ovlivňování delegace sudích.

 

Vlastimil Vacek, Právo

Ještě v úterý večer Pavel Královec odřídil zápas Chelsea - Krasnodar (1:1) v Lize mistrů.

Jenže doma si nadrobil. Policejní odposlechy zachytily jeho hovor s později zatčeným místopředsedou asociace Romanem Berbrem před letošním finále MOL Cupu.

Udělej suchej záchod, nařídil Berbr Královcovi. Sparta pak vyhrála pohár a postoupila do Evropy

Zápas v Londýně byl dost možná pro českou jedničku s píšťalkou poslední v kariéře.

Pro ztrátu důvěry nejspíš nebude Královec na jaře zařazen na listinu sudích pro první a druhou ligu. Sestaví ji nová komise rozhodčích, která by měla fungovat od ledna.

Bereme případ vážně, ujišťuje Malík

„Nemáme žádné oficiální a konkrétní informace od orgánů činných v trestním řízení, ale bereme to velmi vážně. Osoby pověřené vedením komise rozhodčích stáhly Pavla Královce ze zápasů profesionálních soutěží do konce podzimu," avizuje předseda asociace Martin Malík.

Rozhodčí Pavel Královec během finále mezi Libercem a Spartou.

Vlastimil Vacek, Právo

Letos ještě zbývá dohrát čtyři ligová kola.

„Pokusíme se získat oficiální informace. Jakmile je budeme mít, k řešení celé věci se vrátíme. V tuto chvíli platí, že rozhodčí Královec nebude nominován k utkáním," dodává Malík.

Měl jsem Frýdka vyloučit, přiznal Královec. Rozhodčí chyboval, potvrdila Chovancova komise

V mezinárodních soutěžích by Královec nepokračoval kvůli věkovému limitu.

Po finále byl mezinárodní sudí pod palbou kritiky, že v prvním poločase nevyloučil za nerozhodného stavu záložníka Sparty Martina Frýdka, za což se později omluvil.

dos, Sport.cz

Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.