Živě

Plavšič přísahal Vrbovi, že Slavii nepodepsal. Proto ho proti ní znovu postavil

5. května 2021 21:00 - Praha

Zpráva, která na příznivce Sparty dopadla jako odjištěný granát. Jako by nestačilo, že fotbalová Slavia je rivalovi kvalitativně na hony vzdálená. Ještě mu údajně po sezoně přetáhne záložníka Srdjana Plavšiče, který podle některých zpráv už dokonce v Edenu podepsal smlouvu. Srbský šikula oblékl rudý dres i v semifinále MOL Cupu, v němž Sparta podlehla Slavii hladce 0:3 a nedočkala se vítězství již ve 14. soutěžním derby v řadě od března 2016.

 

Vlastimil Vacek, Právo

Plavšičovi končí na Letné po sezoně smlouva. Novou nepodepsal, čehož může rival využít. Zpráva o chystaném přesunu hráče dva dny před derby náležitě opepřila již tak velkou rivalitu, byť sám záložník ji na sociální síti dementoval.

Faktem je, že Srdjan Plavšič proti Slavii nechyběl v základní sestavě.

 
 
 
Zobrazit příspěvek na Instagramu
 
 
 

Příspěvek sdílený Srdjan Plavšić (@srki_plavsic_22)

„Mluvil jsem s ním, spekulaci mi nepotvrdil. Není důvod, abych mu nevěřil, není důvod ho nepostavit. Věřím, že dnes ukáže, za koho hraje, a budeme s ním spokojení," konstatoval trenér Pavel Vrba před úvodním výkopem.

Slavia může využít, že Plavšič bude zanedlouho bez smlouvy.

„V přípravě na derby pro nás vůbec nebyl tématem. V kabině jsme se o tom bavili, ale nadále platí, že do konce sezony se nebudeme vyjadřovat k případným změnám v kádru. Tím je to pro nás vyřešené," poznamenal pak Jaroslav Köstl, asistent trenéra Trpišovského.

V červnu se může stát cokoliv

Fanoušky obou stran samozřejmě zajímá, jaká je ohledně Plavšiče situace.

„Já vůbec nevím, dočítám se o něm jen z novin. Musel bych věštit z křišťálové koule," tvrdil Vrba.

Fotbalista Sparty Srdjan Plavšič během semifinále MOL Cupu, v pozadí Nico Stanciu ze Slavie Praha.

Vlastimil Vacek, Právo

„Trenér pracuje se Srdjanem jako s hráčem svého kádru," přidal se Ondřej Kasík, ředitel komunikace Sparty.

Nabízí se otázka, nakolik rozvířená kauza ovlivnila přípravu na derby.

„Řekl nám, že nic nepodepsal... Hráč na to myslí, když se o něm píše. Není důvod mu nevěřit, i když v červnu se může stát cokoliv. Zeptal jsem se ho, on řekl, že ne. Tím to pro mě skončilo," opakoval Vrba.

Před časem řekl, že by chtěl, aby Plavšič ve Spartě zůstal.

dos, Sport.cz

Časová osa: MOL Cup

Filtr článků - MOL Cup


Letní olympijské hry Tokio 2021

Kvůli koronaviru o rok přeložené letní olympijské hry v Tokiu začínají 23. července slavnostním zahájením a končí 8. srpna 2021 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 33 sportů 339 disciplín na 33 sportovištích, čeští reprezentanti obhajují jednu zlatou, dvě stříbrné a sedm bronzových medailí z olympiády v Riu.