Ostrava - Hradec Králové 1:2Votroci vyřadili favorita a postupují do čtvrtfinále MOL Cupu

Fotbalisté Hradce Králové postoupili přes Ostravu do čtvrtfinále MOL Cupu. Ligový nováček v pohárovém osmifinále na půdě Baníku nečekaně zvítězil 2:1.

Zleva Otto Urma z Hradce Králové, Ladislav Almási z Ostravy a Michal Leibl z Hradce Králové.

Královéhradecký tým ve Vítkovicích poslal do vedení ve 29. minutě Harazim. Další přesnou ranou v 51. minutě odpověděl Buchta, ale hostům už za 10 minut vrátil náskok Prekop.

Ostravští navzdory závěrečnému tlaku a šancím podruhé vyrovnat nedokázali. "Votroci" navázali na dobré výsledky a výkony v lize, kde jsou na šestém místě.

Osmifinále českého fotbalového poháru MOL Cupu:
Baník Ostrava - FC Hradec Králové 1:2 (0:1)
Branky: 51. Buchta - 29. Harazim, 61. Prekop. Rozhodčí: Machálek - Horák, Lakomý.
Ostrava: Budinský - Ndefe, Svozil, Pokorný, Fleišman - Tetour (70. Budínský), Jánoš (62. Kaloč) - Buchta (70. Potočný), Kuzmanovič (62. Klíma), De Azevedo (81. Sor) - Almási. Trenér: Galásek.
Hradec: Vízek - Klíma, Čech, Leibl - Harazim, Kateřiňák, Soukeník, Urma - Kubala (88. Rezek), Prekop (76. Mejdr), Záviška (62. Novotný). Trenér: Koubek.