Živě

Doufám, že se Plzeň začne vypořádávat s minikrizí až od odvety s Bayernem, říká Skuhravý před páteční bitvou

29. října 2013 18:31 - Ústí nad Labem

Jablonečtí fotbalisté splnili cíl v podobě postupu do čtvrtfinále Poháru České pošty. Obhájce trofeje přešel v osmifinále přes druholigové Ústí nad Labem, ale událostí týdne bude pro tým trenéra Romana Skuhravého především páteční ligová bitva v Plzni. „Hrajeme o ztracenou sebedůvěru a chceme uspět,“ řekl jablonecký kouč v rozhovoru pro Sport.cz.

 

Ondřej Hájek, ČTK

Jak se ohlížíte za pohárovou konfrontací s Ústím?

Chtěli jsme jednoznačně odčinit poslední ligové výsledky s Boleslaví a v Jihlavě, kde jsme zbytečně přišli o body. Procházíme náročným ligovým programem, o to byly zápasy s druholigovým týmem těžší, abychom je solidním způsobem zvládli a mohli se soustředit na Plzeň.

Co říkáte tomu, že vás ve čtvrtfinále poháru čeká souboj s Mladou Boleslaví, což bude repríza finále minulého ročníku? 

Je to zajímavá skutečnost, ale pro nás je teď podstatnější závěr ligového podzimu.

Mistrovský celek není zjevně ve své kůži. Cítíte větší naději na úspěch?

Vnímám plzeňskou situaci, ale stejně tak jsem si vědom faktu, že ani v Jablonci nejsme v ideálním fotbalovém rozpoložení. Plzeň má tak kvalitní mužstvo, že se s vlastní minikrizí, jakou prožívá, určitě vypořádá. A doufám, že se s ní začnou vypořádávat ale až po zápase s Jabloncem, tedy od odvety proti Bayernu Mnichov v Lize mistrů. My v Plzni zkusíme uspět.

Jako hráč jste končil svou aktivní ligovou kariéru právě v dresu Plzně. Vzpomenete si na to?

Jistě, působil jsem tam společně třeba s Horstem Sieglem nebo Lubošem Kozlem. Vážím si toho, že jsem s nimi hrál v jednom týmu.

Je pro Jablonec výhodou, že už v červenci slavil na plzeňském stadiónu triumf v Superpoháru?

Na Superpohár už nemyslím. Od té doby uplynuly tři a půl měsíce a teď jde především o tři body. Pro nás je to nesmírně důležitý zápas. Když ho zvládneme, získáme snad potřebnou sebedůvěru a jistotu, jakou jsme měli v úvodu sezóny. Očekávám, že to bude výborný fotbal.

Pojedete do Plzně kompletní?

Určitě ne. Obránci Pavel Eliáš a Tomáš Jablonský marodí už delší dobu a nestihnou ani závěr podzimu. Lukáš Zoubele je nemocný.

Co říkáte na aktuální jablonecký zisk šestnácti bodů?

Chtěli jsme jich mít v této fázi sezóny mnohem více. Hrajeme sami za sebe a v tabulce takříkajíc nikoho nehoníme.

Josef Pešout, Sport.cz

Časová osa: MOL Cup

Filtr článků - MOL Cup


Letní olympijské hry Tokio 2021

Kvůli koronaviru o rok přeložené letní olympijské hry v Tokiu začínají 23. července slavnostním zahájením a končí 8. srpna 2021 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 33 sportů 339 disciplín na 33 sportovištích, čeští reprezentanti obhajují jednu zlatou, dvě stříbrné a sedm bronzových medailí z olympiády v Riu.