Rubriky:

MOL Cup

Slavia cílí po patnácti letech na pohár. Double je ještě víc!

25. dubna 2017 14:25 - Praha

Sezóna parádně rozjetá na všech domácích frontách. Fotbalisté pražské Slavie pět kol před koncem ligy vedou tabulku o dva body před Plzní a mají jistotu, že pokud všechny své zápasy vyhrají, stanou se poprvé po osmi letech zase mistrem. V MOL Cupu pak hrají semifinále a domácí pohár by mohli získat dokonce po 15 letech. Sešívaní tak podnikají frontální útok na double, který naposledy získala Sparta před třemi lety.

 

Vlastimil Vacek, Právo

Zatímco v lize mají červenobílí před sebou ještě pět kroků, cesta k trofeji v poháru je kratší. Pokud dnes v podvečer Slavia doma zdolá Zlín, otevře si dveře do finále, v němž by se utkala s lepším z dvojice Mladá Boleslav - Opava.

„Hrajeme o trofej, semifinále bude mít náboj navíc. Je to hodně blízko i daleko zároveň, velká motivace," přemítá na klubovém webu Jiří Chytrý, asistent trenéra Šilhavého.

Double je však ještě víc! Sešívaní mohou litovat, že byl zrušen český Superpohár, který skončil v roce 2015. Sparta díky němu o rok dříve získala dokonce triple. Náhradou má být duel vítěze českého a slovenského poháru týden před začátkem nové sezóny. Začít má letos na české půdě, pořadatelství se bude po roce střídat.

Poslední triumf sešívaných v poháru: 
2001/02 finále Slavia - Sparta 2:1
Poslední ligové tituly Slavie: 
1995/96, 2007/08 a 2008/09 
Double v samostatné české éře: 
2006/07 Sparta
Triple v samostatné české éře: 
2013/14 Sparta

V Edenu najeli na pohárový režim

Ani jeden z pohárů však ještě Slavia v ruce nedrží. Prioritou je pochopitelně titul, který může za příznivé konstelace znamenat přímý postup do Ligy mistrů. Zápasy se kumulují, a tak je také třeba hospodařit se silami a rozložit zatížení na větší počet hráčů.

Proti Ševcům odehrají sešívaní již třetí utkání během osmi dnů. „Žádná překážka, právě naopak! Bavíme se o tom i s hráči. Děláme maximum, abychom tolik zápasů hráli. Pracujeme, jak budeme muset pracovat, kdybychom v létě hráli evropské soutěže," naznačuje asistent, že se v Edenu již připravují na léto.

„Najet na režim, zvyknout si, rotovat hráče. Za nás trenéry je to dobře a každý hráč raději hraje, než trénuje. Únava někdy je, ale ne taková, abychom si s ní nedovedli poradit," ujišťuje trenér Chytrý.

Semifinále Slavia - Zlín se hraje od 18:30, přímý přenos vysílá ČT sport.

dos, Sport.cz

Časová osa: MOL Cup

Filtr článků - MOL Cup