Rubriky:

Anglie

Drsná kritika Arsenalu! Obrana je horší než za Wengera, sen o titulu je zase pryč, útočí média

30. prosince 2018 12:22 - Londýn/Praha

Nadávali mu, nemohli mu přijít na jméno, pořádali dokonce opakovaně protestní pochody, aby už konečně z klubu odešel. Po debaklu na hřišti Liverpoolu 1:5 si ale možná někteří fanoušci Arsenalu na francouzského manažera Arséna Wengera zavzpomínali. Anglická média navíc přišla se zajímavou statistikou. Pod vedením Unaie Emeryho dostali Kanonýři víc branek než pod Wengerem.

 

Carl Recine, Reuters

Je to každý rok stejné. Do sezony jde Arsenal s cílem konečně získat nějakou velkou trofej a fanoušci sní o tom, že se Kanonýři zvednou tak, aby dosáhli na mistrovský titul. Jednou klub hlásil, že bude posledním dílkem do mozaiky přestup hráče x, za rok si vybral y a v další sezoně to byl pro změnu úplně někdo jiný. Pro mnoho fanoušků pak byl trnem v oku dlouholetý manažer Wenger, právě jemu často spílali a žádali po vedení změnu.

Před tímto ročníkem Premier League se dočkali a Francouz se z klubu pakoval. Nahradil jej ambiciozní chlapák Unai Emery a zdálo se, že by Kanonýři mohli zapomenout na šedé období bez trofejí. Přišel i německý gólman Bernd Leno, který vytlačil z pozice jedničky zkušeného Petra Čecha. Ten většinou sedí na lavičce a trpělivě čeká na svou šanci. Jenže vysněný výsledek se nejspíš opět nedostaví. List The Sun to nyní Emerymu po debaklu v Liverpoolu spočítal.

Arséne Wenger před touto sezonou opustil lavičku Arsenalu.

Na Anfieldu v roli školáka

Samozřejmě upozorňují, že po 22 letech vlády Wengera je složité hodně věcí měnit a Emery je v klubu teprve od léta, jenže ukázaná platí. A defenziva, za kterou dostával Francouz od novinářů i fanoušků pravidelně naloženo, je nyní horší. Před rokem inkasoval Arsenal během úvodních dvaceti zápasů sezony pětadvacet branek. Neakceptovatelné, psalo se v Anglii. Obrana nefunguje.

Jenže rok se s rokem sešel a Arsenal za stejné období, tedy za dvacet kol, inkasoval třicetkrát. O zlepšení tedy nemůže být řeč. A tak už to vypadá, i když je teprve prosinec, že sen o mistrovském titulu pro Arsenal, se opět minimálně o rok odkládá. Šestnáctibodová ztráta na vedoucí Liverpool je propastná. Navíc ofenzivní mašina Reds, která vede Premier League, inkasovala jen osm gólů a to je proti Kanonýrům pořádný rozdíl.

"Je to pro nás zkušenost, špatná zkušenost. Ale musíme se z ní poučit. Dostat pět gólů je hodně, víme, že v obraně musíme být lepší," konstatoval na tiskové konferenci kouč Emery, jenž viděl výši debaklu i ve dvou přísných penaltových verdiktech. "Video nám v tomto směru snad do budoucna pomůže," naznačil, že se nemělo pískat. "Ale dostali jsme pět gólů, v defenzivě jsme nepracovali dobře a zodpovědnost jde za mnou. Teď se musíme soustředit na další zápas a ukázat fanouškům, že umíme hrát lépe," dodal.

Bývalý obránce londýnského klubu Martin Koewn, nyní televizní expert, přirovnal vystoupení Arsenalu na půdě Liverpoolu k roli školáka, který v panice chybuje. Možná si tak na konci roku někteří z fanoušků zavzpomínali na éru Wengera.

rjm, Sport.cz

Časová osa: Anglie

Filtr článků - Anglie


Fortuna liga 2019/2020

Během podzimní části letošního ročníku Fortuna ligy se od 12. 7. do 14. 12. 2019 odehraje celkem dvacet kol. Titul obhajuje Slavia, prvoligovým nováčkem jsou České Budějovice.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..