Newcastle - Manchester Utd. 0:2Manchester United po vyhazovu Mourinha válí dál. Chelsea ztratila

Londýn/Praha

Fotbalisté Manchesteru United po vyhazovu Josého Mourinha válí dál. Ve středečním duelu 21. kola porazili Newcastle 2:0 a vyhráli i čtvrté utkání pod trenérem Olem Gunnarem Solskjaerem. Čtvrtá Chelsea doma uhrála jen bezbrankovou remízu se sestupem ohroženým Southamptonem a zaváhala po dvou výhrách za sebou.

Útočník Manchesteru United Marcus Rashford slaví gól proti Newcastlu.

Nor Solskjaer se stal teprve druhým koučem v historii manchesterského klubu, který zvítězil v úvodních čtyřech ligových zápasech. Před nástupcem Josého Mourinha to dokázal jenom legendární Matt Busby v sezoně 1946/47.

United pomohl k vedoucímu gólu slovenský brankář Newcastlu Martin Dúbravka. Bývalému gólmanovi Liberce a Sparty v 64. minutě vypadl míč po Rashfordově přímém kopu a střídající Romelu Lukaku zblízka nezaváhal. Deset minut před koncem pojistil vítězství hostů druhým zásahem Marcus Rashford, kterého v ideální pozici našel další náhradník Alexis Sánchez.

Vydra zůstal na lavičce

Chelsea sice měla nad Southamptonem převahu, ale hosty výrazně podržel brankář Angus Gunn, jenž zneškodnil i dvě velké šance Edena Hazarda. V 70. minutě Álvaro Morata dostal míč do sítě, ale gól neplatil kvůli ofsajdu.

Cesc Fabregas z Chelsea gestikuluje během utkání se Southamptonem.

Toby Melville

Český reprezentant Matěj Vydra pouze z lavičky Burnley sledoval vítězství 2:1 na hřišti Huddersfieldu. Poslední mužstvo tabulky prohrálo poosmé za sebou a ztrácí osm bodů na první nesestupovou pozici.

Anglická fotbalová liga - 21. kolo:
Chelsea - Southampton 0:0
Huddersfield - Burnley 1:2 (33. Mounie - 40. Wood, 74. Barnes)
West Ham United - Brighton 2:2 (66. a 68. Arnautovic - 56. Stephens, 58. Duffy)
Wolverhampton - Crystal Palace 0:2 (83. Ayew, 90.+5 Milivojevič z pen.)
Bournemouth - Watford 3:3 (34. Aké, 37. Wilson, 40. Fraser - 14. a 27. Deeney, 38. Sema)
Newcastle - Manchester United 0:2 (64. Lukaku, 80. Rashford)