Rubriky:

Anglie

Divoké řádění anglických fanoušků. Jeden z nich má rozpáraný obličej

28. ledna 2019 11:20 - Londýn/Praha

Britská metropole po dlouhé době zažila pěkně krvavou řežbu. Sobotnímu utkání FA Cupu mezi Millwallem a Evertonem předcházelo divoké řádění fanoušků v ulicích jihovýchodního Londýna. Jeden z příznivců Evertonu na sociální síť umístil šokující fotografii, která svědčí o brutalitě londýnských rowdies. Po útoku nožem má sešitou tvář od úst téměř až po ucho.

 

Eddie Keogh, Reuters

Millwall hraje druhou nejvyšší anglickou soutěž. Jeho radikální fanoušci jsou známí tím, že pro ránu nezajdou daleko. Své by o tom mohl vyprávět příznivec Evertonu Jay Burns, který si z výjezdu do Londýna odvezl nechtěný suvenýr v podobě rozpárané tváře nožem. Jeho obličej tak od soboty "zdobí" dvacet stehů.

Na hřišti se lépe dařilo Millwallu, který porazil Everton 3:2 gólem ze čtvrté minuty nastavení. Ještě před úvodním hvizdem se ale v městě odehrálo několik bitek mezi fanouškovskými skupinami obou celků. K jedné z nich došlo v okolí stanice Surrey Quays v bezprostřední blízkosti stadionu. Policie sice rychle zasáhla a oba útočící davy dokázala oddělit za pomocí obušků a služebních koní, to nicméně nezabránilo prozatím neznámému útočníkovi, aby svého soka v souboji nebezpečně poranil nožem.

Policie sdělila, že během soboty nikdo nebyl zatčen ani obviněn. Na základě videa, které by mělo zachycovat zmiňovaný ozbrojený útok, se ale celým incidentem bude zabývat a zahajuje vyšetřování.

pb, Sport.cz

Časová osa: Anglie

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..