Čech překvapil Anglii. Během šlágru s Manchesterem United bude sledovat něco úplně jiného

9. března 2019 13:23 - Londýn/Praha

Fotbalovou Anglii čeká v neděli lahůdka v podobě přímé bitvy o elitní čtyřku a místo zaručující přímou účast v Lize mistrů mezi Arsenalem a Manchesterem United. Jeden z aktérů šlágru, brankář kanonýrů Petr Čech, se ale k překvapení Angličanů bude ve stejný čas koncentrovat ještě na jiný sportovní duel.

 

John Sibley, Reuters

Aktuální brankářská dvojka Arsenalu se svěřila listu Independent, že z lavičky bude během bitvy s United přes telefon sledovat z českého pohledu poměrně exotické hokejové klání mezi týmy Belfast Giants a Guildford Flames.

Čech je velkým fanouškem Flames, s nimiž také často trénuje, a doufal, že bude moct být na finále play off Challenge Cupu osobně přítomen, jenže rozpis duelů Premier League mu plány zhatil.

V nedělní podvečer tak bude muset  být na lavičce připraven k zásahu do duelu, který může výrazně přiblížit Kanonýry pozicím zajišťujícím Ligu mistrů.

Pokud domácí vyhrají, sesadí ze čtvrté pozice Manchester United, do konce ligy už se přitom neutkají ani s jedním týmem velké šestky. V případě porážky se pak naděje na Champions League notně vzdálí.

Čechovi však bude ležet na srdci i osud hokejových Guildford Flames. „Poté, co Flames vyřadili v semifinále Nottingham Panthers, plánoval jsem na zápas do Cardiffu vyrazit a být osobně při tomto historickém momentu pro klub. Jenže na stejný čas nám vyšel klíčový zápas s Manchesterem United, takže jet nemohu," mrzí Čecha.

Petr Čech jako hokejový brankář

Sport.cz

„Alespoň se budu přes telefon snažit zápas sledovat, jak jen to půjde a budu doufat, že to Flames dokáží. Bylo by skvělé, kdyby se to povedlo," přiznává v rozhovoru pro Independent.

O Čechovi je známo, že si lední hokej sám rád zahraje. Do hokejové brány vlezl třeba i při předloňské rozlučce s kariérou Martina Havláta. I v Anglii se divili, že Arsenal povolí tehdejší brankářské jedničce takovou kratochvíli, při níž existuje nemalé riziko zranění.

„Flames jsem začal fandit od prvního zápasu, na kterém jsem byl, když hráli s Manchesterem Phoenix. Bavil jsem se s Milošem Melicheríkem, tehdejším hráčem a nyní asistentem trenéra, který mě požádal o fotku s týmem. Pak mě zval na tréninky i zápasy a ze mě se stal fanoušek. S klukama si jdu zabruslit, kdykoliv je to možné. Vylepšuji si reflexy a zároveň mě to hodně baví," popisuje svůj vztah k týmu.

roj, Sport.cz

Časová osa: Anglie

Filtr článků - Anglie


EURO 2021

Evropský fotbalový svátek, jež byl kvůli koronaviru o rok odložen, začíná 11. června a končí 11. července 2021. Revoluční EURO pořádá hned 11 evropských zemí a poprvé se na něm představí video asistent rozhodčího (VAR). Česká reprezentace se v rámci skupiny D utká se Skotskem, Chorvatskem a Anglií, finále turnaje hostí londýnské Wembley.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..