Živě

Děsivé přiznání! Díval jsem se smrti do očí, říká slavný fotbalista, podepsal i závěť

29. března 2019 15:13 - Liverpool/Praha

Velký příběh se šťastným koncem má za sebou obránce Liverpoolu Virgil van Dijk. Před deseti lety byl nucen podstoupit akutní operaci slepého střeva, navíc trpěl zánětem pobřišnice a urémií. Van Dijkův zdravotní stav byl tehdy natolik vážný, že bojoval o život. Nyní o svém příběhu promluvil. A z jeho slov často mrazí.

 

Andrew Boyers, Reuters

Obránce Liverpoolu tehdy zdaleka nebyl tak známý jako dnes. Hrál za Groningen, celek z nizozemské Eredivisie (v něm mimochodem s velkým evropským fotbalem začínali třeba i Luis Suárez nebo Arjen Robben), když byl nucen podstoupit akutní lékařský zákrok.

„Vzpomínám si, jak jsem ležel v posteli. Všechno, co jsem viděl, byly trubky a dráty na mém těle. Mé tělo bylo rozbité. Nebyl jsem schopný vůbec ničeho. Hlavou mi běhaly ty nejhorší věci," vzpomíná na děsivé chvíle nizozemský obránce.

Do nedělního kvalifikačního utkání na EURO 2020 mezi Nizozemskem a Německem (2:3) nastoupil Van Dijk s kapitánskou páskou. Ještě před deseti lety byl přitom v ohrožení života.

Peter Dejong, ČTK/AP

„Díval jsem se smrti do očí - a byl to hrozný zážitek," říká. „Poprvé v mém životě pro mě fotbal vůbec nic neznamenal. Celé to bylo jen o snaze zůstat na živu," popisuje hrůzné chvíle.

Nizozemec tehdy dokonce podepsal poslední vůli, aby se ujistil, že pokud zemře, část jeho peněz půjde jeho matce. „Nikdo tuhle záležitost nechtěl vytahovat, ale bylo nutné se jí zabývat, protože existovala šance, že tam umřu," cituje Van Dijka server Daily Mail.

Fotbalistově matce lékaři dokonce řekli, že její syn přežil pouze díky tomu, v jak skvělé fyzické kondici byl. Dnes, o deset let později, je Van Dijk jedním z nejlepších stoperů světa, za sebou má angažmá třeba ve slavném Celtiku. Nyní je oporou finalisty loňského ročníku Ligy mistrů Liverpoolu.

bak, Sport.cz

Časová osa: Anglie

Filtr článků - Anglie


EURO 2021

Evropský fotbalový svátek, jež byl kvůli koronaviru o rok odložen, začíná 11. června a končí 11. července 2021. Revoluční EURO pořádá hned 11 evropských zemí a poprvé se na něm představí video asistent rozhodčího (VAR). Česká reprezentace se v rámci skupiny D utká se Skotskem, Chorvatskem a Anglií, finále turnaje hostí londýnské Wembley.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..