Živě

Jeho excelence chtěla ze stadionu odjet ve svém Rolls-Royce. Mourinho se posměšně vyjádřil o hvězdě United

4. dubna 2019 07:48 - Lisabon/Praha

Řada fanoušků se domnívá, že se José Mourinho a Paul Pogba během trenérova angažmá v Manchesteru United dvakrát nemuseli. A k těmto domněnkám mají i důvod. Loni v září, když Portugalec ještě vedl Rudé ďábly, Mourinho zbavil Pogbu pozice zástupce kapitána a došlo ke střetu přímo během tréninku před televizními kamerami. Nyní 56letý trenér veřejně promluvil o další situaci, která nezavání zvlášť velkým souladem mezi oběma muži.

 

Profimedia.cz

Šlo o zápas v Burnley v září loňského roku. „Měli jsme hrát s týmem, který byl 30 kilometrů od Manchesteru a jeden hráč mě požádal, jestli by po se zápase mohl vrátit do Manchesteru bez týmu a jet sám," vzpomíná Mourinho, který později svého bývalého svěřence posměšně nazval „jeho excelence".

Z dostupných citací se zdá, že Pogbovo jméno v rámci vyprávění na semináři o trénování sice Mourinho explicitně nezmínil, ale server Daily Mail dává do jeho slova do spojitosti právě s francouzským mistrem světa.

Paul Pogba.

Gonzalo Fuentes, Reuters

„Řekl jsem mu: Kdybychom jeli do Londýna a chtěl bys tam zůstat, to by byla jedna věc, ale tohle je blízko, nedává to smysl," pokračoval Mourinho.

„Byl naštvaný. Ale pak jsme vyhráli a on mě o to požádal znovu. Byl jsem šťastný, tak jsem to trochu vzdal," popisuje situaci Portugalec, který podle svých slov hráče požádal, aby s týmem alespoň v autobusu odjel a svého řidiče instruoval, ať jej dožene deset minut od stadionu.

Záložník Manchesteru United Paul Pogba objímá manažera Oleho Gunnara Solskjaera, pod nímž United pookřáli.

John Sibley, Reuters

„Ten kluk v šatně pořád nebyl spokojený. Šel jsem na tiskovou konferenci a když jsem přišel k týmovému autobusu, hned vedle byl zaparkovaný Rolls-Royce s jeho šoférem," cituje Mourinha server Daily Mail.

Mourinho dokonce tvrdí, že by byl „poslán na dovolenou", pokud by s Pogbou nevycházel. Nakonec v klubu přece jen skončil, a to v prosinci loňského roku, kdy jej nahradil Ole Gunnar Solskjaer, pod nímž Pogba herně opět pookřál. Tato historka ale francouzskou hvězdu do nejlepšího světla nestaví.

bak, Sport.cz

Časová osa: Anglie

Filtr článků - Anglie


EURO 2021

Evropský fotbalový svátek, jež byl kvůli koronaviru o rok odložen, začíná 11. června a končí 11. července 2021. Revoluční EURO pořádá hned 11 evropských zemí a poprvé se na něm představí video asistent rozhodčího (VAR). Česká reprezentace se v rámci skupiny D utká se Skotskem, Chorvatskem a Anglií, finále turnaje hostí londýnské Wembley.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..