Manchester City - Tottenham 1:0Odveta za Ligy mistrů dokonána! Šlágr Premier League ovládli Citizens a jsou opět první

Fotbalisté Manchesteru City porazili v 35. kole anglické ligy Tottenham 1:0 a vrátili se na první místo tabulky o bod před Liverpool. Mužstvo City navázalo na tři dny starou výhru 4:3 z utkání Ligy mistrů proti stejnému soupeři, která mu však postup do semifinále nevynesla.

Fotbalisté Manchesteru City si poradili s Tottnehamem a jsou opět první

Jedinou branku šlágru na stadionu Etihad vstřelil už v páté minutě po Agüerově přiťuknutí zblízka hlavou Phil Foden. Osmnáctiletý záložník se stal třetím nejmladším střelcem "Citizens" v Premier League.

"Vždy, když nastoupí, tak skóruje nebo si vytvoří šance. Phil je nesmírně talentovaný hráč, dokáže být nebezpečný i ve vápně. Tyhle velké zápasy jsou pro něj obrovská zkušenost a má v nich moji důvěru," řekl trenér Pep Guardiola a připustil, že by mohl dát Fodenovi šanci i v nadcházejícím derby na hřišti United.

Manažer Manchesteru City Pep Guardiola.

Další góly nepadly, přestože oba týmy měly stejně jako ve středu řadu šancí. "Byl to vyrovnaný zápas a zasloužili jsme si bodovat. Výkon týmu mi udělal radost, zvlášť vzhledem k okolnostem," poukázal trenér "Kohoutů" Mauricio Pochettino na náročný program a mnoho zraněných hráčů včetně kapitána Harryho Kanea.

Nepříjemností v boji o titul je pro Guardiolův tým další zranění opory záložní řady Kevina de Bruyneho, který na konci prvního poločasu odkulhal ze hřiště a nahradil ho Fernandinho.

Tottenham prohrál pět venkovních ligových zápasů v řadě a v případě nedělního vítězství Arsenalu nad Crystalem Palace může přijít o třetí místo v tabulce.

Anglická fotbalová liga - 35. kolo:
Manchester City - Tottenham 1:0 (5. Foden)
Bournemouth - Fulham 0:1 (53. Mitrovič z pen.)
Huddersfield - Watford 1:2 (90.+3 Ahearne-Grant - 5. a 80. Deulofeu)
West Ham United - Leicester 2:2 (37. Antonio, 82. Pérez - 67. Vardy, 90.+2 Barnes)
Wolverhampton - Brighton 0:0
Newcastle - Southampton 3:1 (27., 31. a 86. Pérez - 59. Lemina)