Manchester Utd. - Chelsea 1:1Citizens znovu vedou Premier League. Šlágr United s Chelsea skončil remízou

Fotbalisté Manchesteru City vyhráli v 36. kole anglické ligy na hřišti Burnley 1:0 a vrátili se na první místo o bod před Liverpool. Chelsea nevyužila naplno sobotní porážku třetího Tottenhamu a po remíze 1:1 na hřišti Manchesteru United se přiblížila jen na dva body. Na posledním místě zajišťujícím účast v Lize mistrů má teď londýnský klub dvoubodový náskok před městským rivalem Arsenalem, který prohrál 0:3 na hřišti Leicesteru. United ztrácejí další bod.

Sestřih utkání 36. kola Premier League: Manchester United - ChelseaVideo: DIGI CZ

Obhájce titulu Manchester City vytěžil vítěznou branku z velkého náporu v úvodu druhého poločasu. Agüerovu střelu mířící do sítě sice vykopl obránce Lowton, gólová technologie ale prokázala, že míč už byl pár centimetrů za brankovou čárou. Argentinský kanonýr vstřelil 20 gólů v páté sezoně Premier League v řadě, což se před ním povedlo pouze Thierrymu Henrymu.

Zvýšit skóre mohl střídající Gabriel Jesus, jeho střelu ale tentokrát dokázal stoper Mee vykopnout z brankové čáry včas. To už byl na hřišti i Vydra, který nahradil na hrotu útoku Wooda, do šance se ale nedostal.

Matthew Lowton z Burnley vykopává míč, ten už ale byl podle videa za brankovou čárou. Agüerův gól platil a přinesl Manchesteru City nejtěsnější výhru.

Citizens mají 92 bodů, o jeden více než Liverpool. Teprve podruhé v historii nejvyšší anglické soutěže získaly dva týmy v jednom ročníku více než 90 bodů.

V šlágru kola mezi Manchesterem United a Chelsea šli do vedení Rudí ďáblové, poté co v 11. minutě skóroval v den jednatřicátých narozenin po pohledné akci záložník Mata. Ve 43. minutě ale vyrazil gólman De Gea Rüdigerův pokus z velké dálky jen k dobíhajícímu Alonsovi, který z úhlu španělského krajana překonal.

Brankář Manchesteru United David de Gea se jen ohlíží za míčem, který poslal za jeho záda Marcos Alonso z Chelsea.

Druhý poločas se nesl v nervózním duchu, oba trenéři museli po ostrých zákrocích dvakrát střídat kvůli zranění. Větší šance už k vidění nebyly, a tak i druhé ligové vzájemné utkání v sezoně skončilo remízou.

Další rána pro Arsenal

Arsenal prohrál potřetí za sebou. Úvodní tlak aktivnějších Lišek ještě vzrostl od 36. minuty, kdy byl po druhé žluté kartě vyloučen Maitland-Niles.

Sestřih utkání 36. kola Premier League: Leicester - ArsenalVideo: DIGI CZ

Arsenal držel ve hře skvělými zákroky brankář Leno, který dostal opět přednost před Čechem. Německý gólman ale přece jen kapituloval v 59. minutě po Tielemansově hlavičce.

Zklamaný Granit Xhaka z Arsenalu po porážce Kanonýrů v Leicesteru.

Domácí vyslali směrem na bránu Kanonýrů 23 střel a v závěru ještě přidal dva zásahy útočník Vardy. Nejlepší střelec Leicesteru zaznamenal 17. a 18. ligovou branku v sezoně, proti Arsenalu se v kariéře prosadil už osmkrát.

Den po Norwichi postoupil z druhé ligy také Sheffield United, jenž získal jistotu po remíze třetího Leedsu s Aston Villou. Mezi anglickou elitu se vrátí po 12 letech. O třetí postupové místo se bude hrát čtyřčlenné play off.