Živě

Žertoval, nebo myslel Pochettino svá slova vážně? Opravdu chce z Tottenhamu odejít?

9. května 2019 14:46 - Amsterdam/Praha

Teď aby se fanoušci londýnského Tottenhamu strachovali a modlili, aby snad jejich tým Champions League nevyhrál. Argentinský kouč Mauricio Pochettino dovedl Spurs poprvé v historii do finále, jenže hned po dokonaném amsterdamském zázraku šokoval. „Kdybych dosáhl dalšího zázraku? Kdybych Ligu mistrů vyhrál? Bylo by to fantastické. Má pětiletá kapitola v Tottenhamu by se uzavřela a šel bych domů,“ prohlásil ještě na stadionu Ajaxu.

O2 TV Sport

Všichni to brali jako dobrý vtip. Zvláště po senzačním obratu, který jeho tým předvedl. Po emocích, do nichž jindy střízlivý a věcný Argentinec upadl. Zejména poté, co zmíněné věty pronášel s úsměvem ve tváři.

Však se ho také novináři okamžitě ptali: Žertujete?

„Není to vtip, proč?" odpověděl už s vážnou tváří Pochettino.

„Vítězství v Lize mistrů s Tottenhamem v této situaci a této sezoně by představovalo něco fantastického. Pak bych totiž přemýšlel, zda v budoucnu nedělat něco jiného," pravil sedmačtyřicetiletý Argentinec, o němž se v uplynulých týdnech hodně spekulovalo jako o novém trenérovi Manchesteru United.

Dojatý manažer Tottenhamu Mauricio Pochettino po postupu do finále Ligy mistrů.

Martin Meissner, ČTK/AP

„Nedělej to," vzkázal mu okamžitě jeho předchůdce na Old Trafford José Mourinho. „Neodcházej, ani kdybys Ligu mistrů vyhrál. V Tottenhamu tě čeká ještě spousta práce, jsi tam milován, máš tam podporu. Sám jsem to udělal, když jsem opustil Porto nebo Inter, protože jsem myslel, že je všechno hotové a že jsem u konce. A je to něco, čeho lituji."

zp, Sport.cz

Časová osa: Anglie

Filtr článků - Anglie


EURO 2021

Evropský fotbalový svátek, jež byl kvůli koronaviru o rok odložen, začíná 11. června a končí 11. července 2021. Revoluční EURO pořádá hned 11 evropských zemí a poprvé se na něm představí video asistent rozhodčího (VAR). Česká reprezentace se v rámci skupiny D utká se Skotskem, Chorvatskem a Anglií, finále turnaje hostí londýnské Wembley.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..