Rubriky:

Anglie

Živě

Fotbalový klub z Newcastlu se chystá koupit arabský miliardář

27. května 2019 10:45 - Londýn

Novým majitelem anglického fotbalového klubu Newcastle United by se měl podle podle listu The Sun stát miliardář šejk Chálid bin Zájid Nahaján, člen vládnoucí rodiny emirátu Abú Zabí. Dosavadnímu vlastníkovi Mikeu Ashleymu by měl za převzetí "Strak" zaplatit 350 milionů liber (zhruba 10,2 miliardy korun).

 

John Sibley, Reuters

Ashley s Nahajánem podle listu již podepsali smlouvu, kterou následně postoupili vedení Premier League. Ashley koupil většinový podíl v klubu v roce 2007, od předloňského října se ho pokoušel prodat s tím, že případný kupec musí být ochotný investovat do posil.

Pod Ashleyho vedením Newcastle dvakrát z anglické ligy sestoupil, jeho nejlepším umístěním bylo páté místo z ročníku 2011/12. V právě skončené sezoně obsadilo mužstvo třináctou pozici. Výraznější úspěch zažily "Straky" v ročníku 2012/13, kdy se v Evropské lize probily mezi nejlepší osmičku.

Martin Dúbravka je klíčovou postavou Newcastlu.

nufc.co.uk

Chálid Nahaján, bratranec majitele Manchesteru City Mansúra bin Zájida Nahajána, se v minulém roce neúspěšně snažil koupit Liverpool.

ČTK

Časová osa: Anglie

Filtr článků - Anglie


Fortuna liga 2019-2020

Během podzimní části letošního ročníku Fortuna ligy se od 12. 7. do 14. 12. 2019 odehraje celkem dvacet kol. Titul obhajuje Slavia, prvoligovým nováčkem jsou České Budějovice.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..