Živě

Na lavičku by chtěl Mourinha, nebo Wengera. Dotáhne arabský miliardář akvizici Newcastlu do úspěšného konce?

9. června 2019 06:10 - Newcastle/Praha

Fanoušci už vyhlíží vzestup. Stránky anglických médií už několik dní plní téma týkající se majetnické struktury Newcastlu United. O ostrovní klub má mít zájem miliardář šejk Chálid bin Zájid Nahaján, člen vládnoucí rodiny emirátu Abú Zabí. Pokud k prodeji skutečně dojde, arabský investor má s Newcastlem velké plány. Na lavičku by si přál jednoho z věhlasných koučů. Uvažuje prý o oslovení Josého Mourinha a Arséna Wengera.

 

Twitter

Fanoušci ze stadionu St. James' Park v městě Newcastle netrpělivě hltají zprávy o možném prodeji jejich oblíbeného klubu. Dosavadním majitelem „Strak" je britský miliardář Mike Ashley, kterému klub patří od roku 2007. Ashley o prodeji jedná s arabským investorem Chálidem bin Zájidem Nahajánem. Zákulisní zdroje hovoří o částce kolem 350 milionů liber.

Arabský šejk by si po případné koupi dokázal na lavičce 13. týmu uplynulého ročníku Premier League představit buď Josého Mourinha, nebo Arséna Wengera. Tým Newcastlu vede od roku 2016 Rafael Benítez, ale po sezoně mu skončila smlouva. Jednání o prodloužení kontraktu jsou však pozastavena do doby, než se definitivně rozhodne o budoucí vlastnické struktuře, jak informuje britský deník Daily Mirror.

Šejk Chálid bin Zájid Nahaján je bratrancem Mansoura bin Zájida Nahajána, kterému patří Manchester City. Pokud by se po případné akvizici vydal Newcastle podobnou cestou k vzestupu a k titulům, jako se vydali fotbalisté Citizens, fanoušci Strak by se určitě nezlobili. Newcastle United patří k tradičním klubům ostrovního fotbalu. Čtyřikrát se stal mistrem Anglie, a to mezi roky 1904-1927.

pb, Sport.cz

Časová osa: Anglie

Filtr článků - Anglie


Letní olympijské hry Tokio 2021

Kvůli koronaviru o rok přeložené letní olympijské hry v Tokiu začínají 23. července slavnostním zahájením a končí 8. srpna 2021 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 33 sportů 339 disciplín na 33 sportovištích, čeští reprezentanti obhajují jednu zlatou, dvě stříbrné a sedm bronzových medailí z olympiády v Riu.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..