Rubriky:

Anglie

Deset let, jeden den a Angličané poprvé v kvalifikaci padli. Přijímám svůj díl viny, hlesl kouč Southgate

12. října 2019 00:02 - Praha

Neskutečná bilance, jakou se mohla chlubit fotbalová reprezentace Albionu. Deset let neprohrála v kvalifikacích o Evropu a svět jediný zápas. A to jich sehrála třiačtyřicet... Až v Praze padla. Zaslouženě a právem, protože udatně bojující český tým ji srazil do kolen a připravil první porážku po deseti letech a samozřejmě i první v kvalifikační skupině o EURO 2020.

 

Carl Recine, Reuters

„Musím přijmout zodpovědnost a svůj díl viny, protože něco takového jsem zažít nechtěl. Natož abych byl aktérem výsledku, po němž jsme rozhodně netoužili," reagoval kouč anglické reprezentace Gareth Southgate právě na zmínku, že prohra fotbalového Albionu přišla po deseti dnech a jednom dnu a on byl u ní.

„Čechy jsme rozhodně nepodcenili. Češi hráli skvěle, což mě nepřekvapilo, protože mají skvělé hráče, a navíc byli výjimečně motivovaní," odmítal trenér Angličanů, že by snad mohla sehrát svou roli březnová výhra jeho týmu ve Wembley nebo snad rychlá vedoucí branka, kterou dal v Edenu Kane.

Senzace! Kobra Angličany smrtelně uštkla, takže český tým má postup na EURO na dosah

„Stejně tak jsme ale nečekali, že náš výkon bude tak slabý. Ztráceli jsme však hodně míčů, v první půli si nevytvořili dost šancí, v druhé půli sice ano, ale nedokázali jsme je proměnit," glosoval partii s českým celkem Southgate.

S výkony některých svých svěřenců nebyl očividně spokojen, ale konkrétně jmenovat žádného z hráčů nemínil.

A to přesto, že mu angličtí žurnalisté okamžitě předhodili, že do reprezentace povolal a v Praze postavil hráče, kteří ve svých klubech neprokazují odpovídající výkonnost a očividně nemají formu.

Rozhodlo i to, že jsme hned vyrovnali a vrátili se do hry, říká střelec prvního gólu Jakub Brabec

Sport.cz

„Měli jsme skutečně problém na několika postech sestavy, protože v klubech se některým hráčům opravdu nedaří, v tom ale spočívá i můj díl viny," bral odpovědnost na sebe.

Anglický reprezentant Harry Kane zahrává penaltu v kvalifkačním duelu proti Česku v pražském Edenu.

Vlastimil Vacek, Právo

„Zkoušeli jsme nové postupy, abychom byli pevnější, když nemáme míč, ale příliš to nevycházelo. Teď proto chci a musím dát dohromady hlavně svůj tým. Bude to zajímavých pár dnů, protože takový výsledek jsme ještě nazažili. Uvidíme, jak se nám podaří v pondělí v Sofii zareagovat," připomínal kouč Albionu, že už za tři dny čeká jeho mužstvo další důležitý zápas v Bulharsku, kde bude mít druhý pokus, aby postup na EURO definitivně stvrdil.

zp, dos, Sport.cz

  2:0 Manchester City - West Ham 2:0   dohráno
20200219T20:30:00+0100
Manchester City vs. West Ham
Manchester City vs. West Ham
Manchester City
West Ham

Časová osa: Anglie

Filtr článků - Anglie


MS v biatlonu 2020

51. mistrovství světa v biatlonu se koná od 12. do 23. února 2020 v italském středisku Antholz-Anterselva. V areálu Südtirol Arena se uskuteční celkem 12 závodů, v nichž se představí Michal Krčmář, Ondřej Moravec, Michal Šlesingr, Markéta Davidová, Eva Kristejn Puskarčíková, Lucie Charvátová a další čeští reprezentanti.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..