Anglie

Everton - Chelsea 3:1 Překvapení v Anglii. Chelsea nečekaně prohrála

7. prosince 2019 15:28 - Londýn/Praha

Fotbalistům Evertonu pomohlo čtvrteční odvolání trenéra Marca Silvy. Pod dočasným koučem Duncanem Fergusonem zdolali v 16. kole anglické ligy Chelsea 3:1 a ukončili sérii tří porážek. Dvěma brankami se na výhře podílel útočník Dominic Calvert-Lewin.

Molly Darlington, Reuters

Everton překvapil favorita zápasu už pět minut po začátku, kdy si na centr Djibrila Sidibého naskočil Richarlison. Dvaadvacetiletý Brazilec se odvděčil za úterní prodloužení kontraktu, který mu v liverpoolském týmu poběží do léta 2024.

Chvilku po přestávce už domácí vedli 2:0, chyby stoperů na hranici vápna využil Calvert-Lewin. Chelsea se podařilo snížit v 52. minutě, Mateo Kovačič se trefil skákavou střelou k tyči. Definitivně rozhodl šest minut před koncem znovu Calvert-Lewin, který po sérii soubojů dopravil míč za záda Kepy Arrizabalagy.