Everton - Chelsea 3:1Překvapení v Anglii. Chelsea nečekaně prohrála

Londýn/Praha

Fotbalistům Evertonu pomohlo čtvrteční odvolání trenéra Marca Silvy. Pod dočasným koučem Duncanem Fergusonem zdolali v 16. kole anglické ligy Chelsea 3:1 a ukončili sérii tří porážek. Dvěma brankami se na výhře podílel útočník Dominic Calvert-Lewin.

Evertonský Dominic Calvert-Lewin slaví gól proti Chelsea.

Everton překvapil favorita zápasu už pět minut po začátku, kdy si na centr Djibrila Sidibého naskočil Richarlison. Dvaadvacetiletý Brazilec se odvděčil za úterní prodloužení kontraktu, který mu v liverpoolském týmu poběží do léta 2024.

Chvilku po přestávce už domácí vedli 2:0, chyby stoperů na hranici vápna využil Calvert-Lewin. Chelsea se podařilo snížit v 52. minutě, Mateo Kovačič se trefil skákavou střelou k tyči. Definitivně rozhodl šest minut před koncem znovu Calvert-Lewin, který po sérii soubojů dopravil míč za záda Kepy Arrizabalagy.