Rubriky:

Anglie

Capello podepsal v Anglii smlouvu na čtyři a půl roku

14. prosince 2007 18:58 - LONDÝN

Ital Fabio Capello se v pátek oficiálně stal novým trenérem anglické fotbalové reprezentace. Po doladění zbývajících detailů podepsal smlouvu na čtyři a půl roku do léta 2012, díky níž si podle informací BBC ročně vydělá šest miliónů liber (asi 222 miliónů korun).

Jednašedesátiletý Capello se ujme své funkce 7. ledna a má před sebou jasný cíl: napravit zpackanou kvalifikaci na evropský šampionát. Cílem je dovést tým na MS 2010 v Jihoafrické republice, v tom případě anglická asociace využije opci na celý čtyřapůlletý kontrakt.

Jedním z bodů, které zbývalo se svazovým vedením doladit, bylo složení realizačního týmu. Bývalý kouč velkoklubů Realu Madrid, AC Milán či Juventusu si prosadil svůj požadavek na čtyři krajany. Jako asistenti mu budou pomáhat Franco Baldini s Italem Galbiatim, koučem brankářů je Franco Tancredi a specialistou na fyzickou kondici Massimo Neri.

Capello je teprve druhým cizincem na anglické lavičce, kde vystřídal neúspěšného Steva McClarena. Soutěžní premiéru si odbude v přípravném zápase s pořadatelem Eura Švýcarskem na stadionu ve Wembley 6. února.

ČTK

Časová osa: Anglie

Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..