Tottenham - Wolves 2:3Wolves přestříleli Tottenham a přiblížili se pohárovým příčkám

Londýn

Wolverhampton se po vítězství 3:2 na stadionu Tottenhamu bodově dotáhl na páté místo anglické fotbalové ligy. Pomohla mu k tomu remíza Manchesteru United 1:1 s Evertonem.

Radost fotbalistů Wolverhamptonu.

Wolverhampton inkasoval poosmnácté v sezoně jako první, ve 13. minutě se i v druhém domácím ligovém zápase trefila zimní posila Tottenhamu Steven Bergwijn. V 27. minutě využil zmatků v obraně Kohoutů Matt Doherty, domácí ale přesto šli po zásahu Serge Auriera do kabin s vedením 2:1.

Vlci i podruhé srovnali zásluhou Dioga Joty a v 73. minutě rozhodl zápas 13. gólem v sezoně nejlepší střelec týmu Raúl Jiménez. V souboji těchto dvou mužstev tak počtvrté v řadě prohrál domácí tým. Wolverhampton dělí už jen horší skóre od pozice zajišťující účast v Evropské lize. Tottenham ztrácí ze sedmého místa dva body.

Rozčarovaný Dele Alli z Tottenhamu po prohře s Wolverhamptonem.

Everton poslal do vedení Dominic Calvert-Lewin, jenž se prosadil už poosmé po nástupu trenéra Carla Ancelottiho do funkce. Rudí ďáblové udrželi páté místo díky vyrovnávací trefě Bruna Fernandese, který skóroval ve třetím soutěžním utkání za sebou.

Odion Ighalo a Bruno Fernandes z Manchesteru United se chytají za hlavu po neproměněné šanci v utkání proti Evertonu.

Anglická fotbalová liga - 28. kolo:
Everton - Manchester United 1:1 (3. Calvert-Lewin - 31. Fernandes)
Tottenham - Wolverhampton 2:3 (13. Bergwijn, 45. Aurier - 27. Doherty, 57. Jota, 73. Jiménez).
Utkání Manchester City - Arsenal bylo odloženo.