Leicester - Aston Villa 4:0Vardy se dočkal gólu a Leicester po dlouhé době vyhrál

Leicester

Fotbalisté Leicesteru rozstříleli v anglické lize Aston Villu 4:0 a přiblížili se na čtyři body druhému Manchesteru City, který v neděli prohrál v derby.

Po dvou gólech v dnešní dohrávce 29. kola dali Harvey Barnes a střídající Jamie Vardy, který ukončil svůj střelecký půst. Anglický reprezentant skóroval v Premier League poprvé od 21. prosince a s 19 brankami se osamostatnil v čele tabulky střelců.

Leicester rázně utnul čekání na ligové vítězství, které si připsal po čtyřech zápasech. Aston Ville nasázel čtyři góly i v prvním vzájemném utkání v sezoně, které v prosinci vyhrál 4:1.

Skóre zápasu otevřel ve 40. minutě Barnes, který využil dalekého výběhu gólmana Pepeho Reiny a trefil se do prázdné branky. Vardy přišel do hry v 59. minutě a chvíli nato z penalty za hru rukou zvýšil na 2:0. V závěru Vardy po sólové akci zamířil přesně k tyči a Barnes pět minut před koncem ranou z voleje uzavřel skóre. Aston Villa prohrála počtvrté za sebou a zůstala předposlední.