Rubriky:

Anglie

Manchesterské kluby darovaly 100 tisíc liber potravinové bance

21. března 2020 13:09

Manchesterské fotbalové kluby darovaly pod výstižným heslem City United, neboli jednotné město, dohromady 100 000 liber (téměř tři miliony korun) do místní potravinové banky. V době koronavirové pandemie se tak týmy City a United připojily k již fungující iniciativě svých fanouškovských skupin.

 

Carl Recine, Reuters

"Jsme pyšní na to, jakou roli naši fanoušci hrají při pomoci místním potravinovým bankám. V době velkých výzev pro naši společnost jsme rádi, že se můžeme s našimi příznivci spojit a pomoci zranitelným členům naší komunity v City United," napsaly kluby ve společném prohlášení.

Jejich příspěvek by měl potravinovým bankám kompenzovat ztrátu jídla, které kluby poskytují obvykle v den zápasů. Fotbal v Anglii byl kvůli pandemii koronaviru zastaven minimálně do konce dubna.

Kluby Serie A chtějí fotbalistům zkrátit mzdy o 30 procent

Manchesterské kluby nejsou zdaleka jediné, které v době krize pomáhají svým komunitám. Aston Villa rozdala tisíc porcí jídla, jež byly určeny pro zrušený zápas proti Chelsea, místním organizacím pomáhajícím lidem bez domova. Obdobně se zachoval Newcastle. Hráči Brightonu zase telefonují starším fanouškům, kteří jsou v izolaci doma.

ČTK

Časová osa: Anglie

Filtr článků - Anglie


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..