Rubriky:

Anglie

Fotbalista učil doma děti dějepis a vyvolal skandál. Teď se kaje, od klubu dostal pokutu

27. března 2020 20:34 - Stoke/Praha

I profesionální fotbalisté během probíhající koronavorové pandemie spadli do pasti domácí karantény, kde se ti s rodinami kromě jiného musejí starat o výuku svých ratolestí. Jak vidno, i tak zdánlivě neškodná činnost jako domácí hodina dějepisu, může skončit skandálem.

 

Profimedia.cz

Kontroverzní fotbalista Stoke City James McClean za svoji domácí pedagogickou činnost dostal od klubu pokutu ve výši dvou týdenních platů a k tomu nařízení svůj instagramový účet, kde se obrázkem z historické lekce pochlubil, smazat.

Co bylo na příspěvku tak pobuřujícího? „Dnešní lekce - dějepis" napsal irský fotbalista McClean pod fotku, na níž své dvě děti vyučoval v kukle evidentně napodobující bojovníky IRA (Irské republikánské armády) a celý výjev doplnil několika smajlíky.

Připomínka stále ještě živé a bolestivé historie irského ostrova potažmo celé Velké Británie vyvolala hodně rozhořčených reakcí. A klub přikročil k rázné akci.

„Stoke City může potvrdit, že podnikl disciplinární řízení s Jamesem McCleanem kvůli nevhodnému příspěvku na sociálních médiích. McClean dostal pokutu ve výši dvou týdenních platů a navíc souhlasil s tím, že svůj instagramový účet smaže. Hráč projevil lítost a uznal, že jeho post byl nepatřičný a urážlivý," stojí v klubovém prohlášení.

„Nechtěl jsem nikoho urazit a až teď jsem si uvědomil, že se tak stalo. Už jsem mluvil s představiteli klubu a svůj instagramový účet jsem smazal," kaje se veřejně McClean.

Třicetiletý záložník se narodil v severoirském Derry a vyrůstal na sídlišti Creggan estate, kde v roce 1972 při nechvalně proslulé Krvavé neděli (Bloody Sunday) umírali po střelbě britských vojáků do davu členové protestního pochodu.

Zůstaňte doma! vyzýval fanoušky hvězdný fotbalista. Jen pár hodin poté havaroval cestou z mejdanu

roj, Sport.cz

Časová osa: Anglie

Filtr článků - Anglie


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..