Rubriky:

Anglie

Vybral pořádný balík! Sám jako dítě strádal, teď fotbalista United pomáhá chudým rodinám v krizi

25. dubna 2020 22:00 - Manchester/Praha

To je samaritán! Hvězdný fotbalista Manchesteru United Marcus Rashford pomáhá rodinám, které jsou v existenční krizi. Dvadvacetiletý anglický reprezentant pochází z chudého manchesterského předměstí a sám jako dítě poznal, jaké to je strádat. Hvězda ostrovního fotbalu nechce dopustit, aby děti trpěly hladem, a Rashfordův charitativní program proto na pomoc dokázal nashromáždit nevídaný balík.

 

Vlastimil Vacek, Právo

Rashford si začátkem roku v utkání Premier League přivodil únavovou zlomeninu. Omezený pohyb na veřejnosti a zastavení fotbalových soutěží proto útočné eso Manchesteru United využilo k zdlouhavé rekonvalescenci. Dvaadvacetiletý střelec Rudých ďáblů ale nemyslí jen na sebe.

Fotbalista využil svou nabitou slávu k tomu, aby podpořil nejchudší anglické rodiny. Jeho program, který se zaměřuje na zajištění zdravé a vyvážené stravy pro děti z okrajových částí společnosti už dokázal získat na pomoc ohromujících 20 milionů liber (přibližně 630 milionů korun).

Na dvaadvacetiletého floutka, který pochází z drsného manchesterského prostředí, vskutku úctyhodný počin. „Jako dítě jsem chodil zdarma do snídaňového klubu. Pro jídlo během vyučování a pro svačiny jsem si chodil do jiného klubu, který byl mimo budovu," přiznal Rashford, že jako dítě jeho rodina musela pro jeho obživu také žádat o pomoc.

Derby pomáhá! Nesmiřitelní rivalové se spojili, aby překonali divácký rekord

„Někteří lidé jsou na tom ještě hůř, než jsem byl já. Máma dělala vždy alespoň večeři, někteří nemají ani to," nechal se Rashford slyšet v nedávném rozhovoru pro The Times. Reprezentační útočník se proto pustil do charitativní činnosti. Veřejně podpořil několik organizací, kontaktoval společnosti, které zajišťují svozy nespotřebovaných potravin a začal vybírat peníze.

„Dostal jsem se k dokumentům organizace FareShare, když jsem uviděl, že v Anglii trpí nedostatkem jídla asi milion dětí, byl jsem šokován," dodal Rashford, který se následně začal o problematiku více zajímat, sám přispěl v přepočtu několika miliony korun, a hlavně použil sílu svých profilů na sociálních sítích, aby dosáhl obrovského charitativního úspěchu.

pb, Sport.cz

Časová osa: Anglie

Filtr článků - Anglie


Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..