Živě

Premier League by mohla začít 8. června se 400 lidmi na stadionu

27. dubna 2020 10:57 - Londýn

Vedení anglické fotbalové ligy jedná podle listu The Times s britskou vládou o tom, že soutěž po koronavirové přestávce znovu začne 8. června. Sezonu Premier League chtějí její představitelé dohrát na vybraných místech s maximálně 400 lidmi na stadionu do 27. července a nový ročník začít 22. srpna.

 

David Klein, Reuters

V Británii se stejně jako v řadě dalších evropských zemích v posledních dnech zlepšuje epidemiologická situace a vedení soutěže tak už začalo s vládními představiteli jednat o tom, kdy by liga mohla pokračovat. Soutěž se zastavila těsně před polovinou března. Tabulku vede Liverpool o 25 bodů před druhým Manchesterem City a má tak na dosah první titul po 30 letech.

Podle posledního návrhu by se zbylých 92 utkání odehrálo pouze na vybraných stadionech s maximálním počtem 400 lidí na zápase včetně médií. Všichni by nejprve prošli testem na nový koronavirus, který by musel být negativní.

Ve Španělsku mají v poločase dezinfikovat i hřiště. Nehrozí jen koronavirus, varuje lékař

Pokud by vše šlo podle plánu, přerušená sezona by se stihla dohrát do 27. července. Nový ročník by pak odstartoval 22. srpna, a to nadále bez diváků na stadionech.

Fotbalisté Arsenalu budou individuálně trénovat v klubovém centru

ČTK

Časová osa: Anglie

Filtr článků - Anglie


Letní olympijské hry Tokio 2021

Kvůli koronaviru o rok přeložené letní olympijské hry v Tokiu začínají 23. července slavnostním zahájením a končí 8. srpna 2021 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 33 sportů 339 disciplín na 33 sportovištích, čeští reprezentanti obhajují jednu zlatou, dvě stříbrné a sedm bronzových medailí z olympiády v Riu.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..