Rozšíření stadionu Liverpoolu se kvůli koronaviru o rok opozdí

27. dubna 2020 21:40 - Liverpool

Vedení fotbalistů Liverpoolu muselo kvůli pandemii koronaviru odložit plánované rozšíření stadionu. Zvětšená tribuna Anfield Road měla být otevřena v létě 2022, nyní se však termín o rok posunul. "Reds" o tom informovali na svém webu.

 

Phil Noble, Reuters

V roce 2016 se díky rozšířené hlavní tribuně zvýšila kapacita stadionu na 54.000 diváků. Práce na Anfield Road, jejíž část slouží fanouškům hostujících týmů, měly začít letos v prosinci, minimálně o rok se však opozdí.

"Přestavba Anfield Road zabere 18 měsíců, a aby mohla být dokončena, jsou k ní potřeba dvě zcela volná léta. Proto projekt na nejméně 12 měsíců pozastavujeme. Nejdříve bude hotovo v létě 2023 a nikoli o rok dříve, jak bylo v plánu," uvedl v prohlášení pro klubový web provozní ředitel Liverpoolu Andy Hughes.

Klopp o začátcích v Liverpoolu: Tým nešlo předělat přes noc, bál jsem se vyhazovu

Po rekonstrukci se kapacita Anfieldu zvýší na 61 tisíc, čímž se stane třetím největším stadionem v Premier League. Větší kapacitou se budou moci pyšnit pouze Manchester United s Old Trafford a Tottenham se svým stejnojmenným stadionem.

Nejdřív potopil ve finále Liverpool, teď skončil i v Turecku. Co čeká Kariuse při návratu na Anfield?

Kvůli pandemii koronaviru byla Premier League 13. března přerušena. Vedení anglické fotbalové ligy jedná podle listu The Times s britskou vládou o tom, že soutěž po koronavirové přestávce znovu začne 8. června. Sezonu Premier League chtějí její představitelé dohrát na vybraných místech s maximálně 400 lidmi na stadionu do 27. července a nový ročník zahájit 22. srpna. Všech 20 týmů projedná tento návrh na páteční videokonferenci.

Liverpool před přerušením ligy vedl tabulku o 25 bodů před obhájcem titulu Manchesterem City, který má zápas k dobru. K prvnímu ligovému prvenství po 30 letech stačí "Reds" uhrát ve zbývajících devíti duelech šest bodů.

ČTK

Časová osa: Premier League 2021/22

Filtr článků - Anglie


Fotbal na Sport.cz

Na Sport.cz najdete pravidelné novinky a názory expertů ze světa fotbalu. Od domácí Fortuna ligy přes evropské poháry a zahraniční soutěže, jako je Premier League, La Liga, Serie A nebo Bundesliga, až po zápasy české fotbalové reprezentace, která momentálně bojuje v kvalifikaci na MS 2022 v Kataru.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Kalendář
  • Výsledky
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..