Rubriky:

Anglie

Někteří fotbalisté odmítají trénovat. Zástupci Premier League se je budou snažit přesvědčit

13. května 2020 11:11 - Londýn/Praha

Několik hvězd ostrovního fotbalu odmítá plán k restartování Premier League a nehodlají se během příštího pondělí vrátit ke společným tréninkům. Informují o tom britská média. Podle deníku Daily Mail se je zástupci anglické ligy budou snažit přesvědčit ke změně názoru během skupinového videohovoru. K největším odpůrcům návratu na hřiště v době probíhající pandemie patří například Sergio Agüero a Raheem Sterling z Manchesteru City nebo Danny Rose z Newcastlu. Kritických hlasů ale přibývá.

 

David Klein, Reuters

Restart anglické Premier League je aktuálně naplánován na začátek června. Část fotbalistů se však chystá k bezprecedentnímu kroku. Šéfy svých celků se chystají informovat o tom, že v pondělí nenastoupí ke společným tréninkům, a kvůli probíhající pandemii nemoci covid-19 budou bojkotovat restart soutěže.

Podle britského deníku Daily Mail tak hrozí, že některé kluby se při znovuobnovení ročníku budou muset vypořádat s nekompletními kádry. Fotbalové rebely by ale ještě mohla přesvědčit středeční videokonference, na které kapitáni celků, šéfové týmů, zástupci ligy a vládní představitelé mají bezpečnostní otázku řešit.

Sterling a Rose mají obavy z obnovení Premier League: O fotbale se vůbec nebavme!

Zdraví na prvním místě, argumetují rebelové. Trenér Aston Villy se nechal slyšet, že se nejspíš při restartu bude muset obejít bez dvou svých opor. Jeden z bojkotujících fotbalistů má údajně astma, druhý zase žije ve společné domácnosti s osobou, pro kterou může být potenciální nakažení nemocí covid-19 hrozbou.

Premier League se může hrát od 1. června, rozhodla britská vláda

Testy na koronavirus už odhalily tři nakažené hráče Brightonu a jeden z dalších členů kádru už vedení oznámil, že jeho návrat k tréninku je velice nepravděpodobný, protože má doma malé dítě.

S obnovením Premier League nesouhlasí ani starosta Londýna Sadiq Khan. Podle něj nemá Británie ani zdaleka epidemii pod kontrolou. „Zemi stále svírá koronavirová krize a stovky lidí umírají každý den. Proto si myslí, že je příliš brzy bavit se fotbale a obnovení Premier League v hlavním městě," řekl mluvčí starosty Londýna.

Nákaza covid-19 byla ve Velké Británii potvrzena u 227 tisíc osob a vyžádala si 33 tisíc mrtvých, což je nejvíc v Evropě.

pb, Sport.cz

Časová osa: Anglie

Filtr článků - Anglie


Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..