Rubriky:

Anglie

Portsmouth zřejmě opět změní majitele, chtějí ho Jihoafričané

11. listopadu 2008 11:53 - PORTSMOUTH

Fotbalisté Portsmouthu možná brzy změní majitele. Stávající vlastník Alexandr Gajdamak je totiž údajně velmi blízko dohodě se skupinou jihoafrických zájemců, mezi nimiž je podle deníku Times i majitel tamních zlatých dolů Greg James. Za oddlužený prvoligový anglický klub by měl zaplatit okolo 70 miliónů liber (asi 2,15 miliardy korun).

Gajdamak strávil s kupci a prominentním izraelským zprostředkovatelem Pinim Zahávím téměř týden a podle Times už je víceméně rozhodnutý. Řeší se už jen detaily prodeje a to, jakým způsobem Gajdamakova firma Devondale Investments klub před prodejem oddluží. Vedle toho se už ale v Anglii začalo spekulovat i o budoucnosti trenéra Tonyho Adamse, jehož by mohl nahradit Avram Grant či Slaven Bilič.

Portsmouth dlouhodobě patří v anglických poměrech k chudším klubům a příliš na tom nezměnil ani poslední prodej z roku 2005. Pokud ovšem znovu změní majitele, mohl by v Jamesově firmě Central Rand Gold najít skutečný zlatý důl. Noví vlastníci už napevno počítají s přesunem na nový stadion na Horsea Islandu a tím pádem i s výrazně vyššími příjmy.

I když se potenciální kupec James zajímá více o ragby než o fotbal, jihoafrickým vstupem do Portsmouthu by přidal další vlaječku do různorodé směsice majitelů anglických klubů. Navíc by tím z Portsmouthu udělal první anglický klub vlastněný Afričany, protože očekávané převzetí Newcastlu nigerijskými těžaři zatím zhatila ekonomická recese a prudký pokles cen ropy.

ČTK

  2:1 West Ham - Aston Villa 2:1   dohráno
20201130T21:00:00+0100
West Ham vs. Aston Villa
West Ham vs. Aston Villa
West Ham
Aston Villa

Časová osa: Anglie

Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..