Rubriky:

Anglie

Portsmouth zřejmě opět změní majitele, chtějí ho Jihoafričané

11. listopadu 2008 11:53 - PORTSMOUTH

Fotbalisté Portsmouthu možná brzy změní majitele. Stávající vlastník Alexandr Gajdamak je totiž údajně velmi blízko dohodě se skupinou jihoafrických zájemců, mezi nimiž je podle deníku Times i majitel tamních zlatých dolů Greg James. Za oddlužený prvoligový anglický klub by měl zaplatit okolo 70 miliónů liber (asi 2,15 miliardy korun).

Gajdamak strávil s kupci a prominentním izraelským zprostředkovatelem Pinim Zahávím téměř týden a podle Times už je víceméně rozhodnutý. Řeší se už jen detaily prodeje a to, jakým způsobem Gajdamakova firma Devondale Investments klub před prodejem oddluží. Vedle toho se už ale v Anglii začalo spekulovat i o budoucnosti trenéra Tonyho Adamse, jehož by mohl nahradit Avram Grant či Slaven Bilič.

Portsmouth dlouhodobě patří v anglických poměrech k chudším klubům a příliš na tom nezměnil ani poslední prodej z roku 2005. Pokud ovšem znovu změní majitele, mohl by v Jamesově firmě Central Rand Gold najít skutečný zlatý důl. Noví vlastníci už napevno počítají s přesunem na nový stadion na Horsea Islandu a tím pádem i s výrazně vyššími příjmy.

I když se potenciální kupec James zajímá více o ragby než o fotbal, jihoafrickým vstupem do Portsmouthu by přidal další vlaječku do různorodé směsice majitelů anglických klubů. Navíc by tím z Portsmouthu udělal první anglický klub vlastněný Afričany, protože očekávané převzetí Newcastlu nigerijskými těžaři zatím zhatila ekonomická recese a prudký pokles cen ropy.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Anglie

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..