Rubriky:

Anglie

Arsenal sráží hádky a lehkovážnost mladých, míní kapitán Gallas

20. listopadu 2008 19:40 - LONDÝN

Nezvykle ostré kritice podrobil poměry v týmu Arsenalu kapitán William Gallas. Fotbalisté se prý mezi sebou velmi často hádají, mladší hráči se navíc nedovedou vyrovnat s tlakem a nechtějí se obětovat pro úspěch mužstva.

"Chodí za mnou někteří hráči jako za kapitánem a stěžují si na jiné, pak se navzájem urážejí i na hřišti. Takové poměry nejdou dlouho vydržet," řekl ve čtvrtek novinářům Gallas. Výmluvným příkladem podle něj byla remíza 4:4 s Tottenhamem, během níž se hráči několikrát pohádali. "Největší problém tam byl o poločase. Ani jsem těm dvěma nejaktivnějším na to neměl co říct, nabádal jsem je jen k tomu, ať si to vyřeší po zápase," uvedl Gallas.

Sám se také dostal do jednoho konfliktu. "Nechci jmenovat, ale musím se bránit, jinak to bude celé na mne. Je mi jednatřicet a dovoluje si na mne hráč o šest let mladší," prohlásil roztrpčený Gallas.

I když je Arsenal v tabulce čtvrtý a na vedoucí Chelsea ztrácí devět bodů, na titul může podle Gallase zapomenout hlavně kvůli svému přístupu. "Musíme si uvědomit, že se na nás chce každý vytáhnout. Přitom nejsme dost stateční, jsme jen žoldáci, ne válečníci," řekl Gallas a vzápětí dodal, že tím míří především na mladší spoluhráče.

"Teď musejí ukázat svůj charakter a zároveň získat zkušenosti. Arsenal snad čtyři roky nevyhrál žádnou trofej a pokud to takhle půjde dál, nezmění se to," řekl Gallas. Za vzor dal svému týmu Manchester United, který prý zapracovává mladíky do mužstva s větším citem. Nepřímo tím kritizoval i kouče Arséne Wengera, jeho reakce ale není známa.

ČTK

Časová osa: Anglie

Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..