Rubriky:

Anglie

Abramovič je až třetím nejbohatším majitelem fotbalového klubu

7. ledna 2009 16:49 - LONDÝN

Roman Abramovič přišel o postavení nejbohatšího majitele fotbalového klubu v britských profesionálních soutěžích. Před mecenáše Chelsea se dostal šejk Mansúr, jehož finanční skupina koupila v září Manchester City. V žebříčku je výše také ocelářský magnát z Indie Lakšmí Mittal, jenž investoval do Queens Park Rangers.

 

Archiv

Mansúrovo jmění je odhadováno na 15 miliard liber, Mittal má o dvě a půl miliardy méně. Časopis FourFourTwo vyčíslil nyní Abramovičův majetek na sedm miliard liber. V důsledku globální finanční krize tak movitý Rus přišel o 30 procent svého majetku.

V žebříčku se na předních místech objevují další miliardáři včetně Bernieho Ecclestonea, jenž se stejně jako Mittal a další postava ze světa formule jedna Flavio Briatore podílí na chodu druholigového Queens Park Rangers.

Z aktivních britských fotbalistů se nejvýše objevuje David Beckham, jenž však z Premier League odešel již před pěti lety. Mezi lidmi pohybujícími se ve fotbalovém prostředí mu patří 38. pozice s majetkem 125 miliónů liber.

ČTK

Časová osa: Anglie

MS v biatlonu 2020

51. mistrovství světa v biatlonu se koná od 12. do 23. února 2020 v italském středisku Antholz-Anterselva. V areálu Südtirol Arena se uskuteční celkem 12 závodů, v nichž se představí Michal Krčmář, Ondřej Moravec, Michal Šlesingr, Markéta Davidová, Eva Kristejn Puskarčíková, Lucie Charvátová a další čeští reprezentanti.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..