West Ham - Wolves 0:2Souček porážce West Hamu nezabránil, Arsenal po restartu ligy dál čeká na první body

Londýn/Praha

Fotbalisté West Hamu podlehli ve 30. kole anglické ligy na svém stadionu 0:2 Wolverhamptonu. Reprezentační záložník Tomáš Souček odehrál v domácím dresu celý zápas. Arsenal neuspěl ani v druhém utkání po restartu soutěže, na hřišti Brightonu neudržel vedení a prohrál 1:2 gólem z páté minuty nastaveného času. Leicester remizoval po divokém závěru na hřišti Watfordu 1:1.

Tomáš Souček (uprostřed) z West Hamu v ligovém utkání s Wolverhamptonem.

Souček nastoupil ve středu zálohy po boku kapitána Marka Nobla. Kladiváři si ale mnoho šancí ke skórování nevytvořili a naopak dvakrát inkasovali v druhém poločase. Nejprve se hlavou trefil nejlepší střelec Vlků Raúl Jiménez a výsledek střelou z voleje zpečetil střídající Pedro Neto.

West Ham se udržel na nesestupové 17. příčce díky prohře Bournemouthu 0:2 s Crystal Palace. Oba týmy ale dělí jen skóre. Wolverhampton se v neúplné tabulce bodově dotáhl na pátý Manchester United.

Neal Maupay střílí v nastaveném čase vítězný gól Brightonu v ligovém utkání s Arsenalem.

Arsenal v Brightonu vedl od 68. minuty po technickém obstřelu Nicolase Pépého. O sedm minut později ale srovnal po závaru před bránou domácí kapitán Lewis Dunk a už po uplynutí avizovaného čtyřminutového nastavení rozhodl střelou na přední tyč Neal Maupay.

Lewis Dunk z Brightonu se nejlépe orientoval ve skrumáži před brankou a ve skluzu střílí vyrovnávací gól v ligovém utkání proti Arsenalu.

Brighton prolomil desetizápasovou sérii bez vítězství. Kanonýři nevyhráli venku už sedm ligových utkání v řadě a zůstali ve středu tabulky.

Favorizované Lišky poslal do vedení v 90. minutě parádní křížnou střelou levý obránce Ben Chilwell, Watford ale dokázal ještě odpovědět. V polovině pětiminutového nastavení se odrazil míč po rohovém kopu ke Craigu Dawsonovi a ten "nůžkami" překonal brankáře Kaspera Schmeichela.

Fotbalista Watfordu Craig Dawson slaví se spoluhráči gól proti Leicesteru.

Leicester zůstal na třetím místě a na příčce zajišťující Ligu mistrů udržel osmibodový náskok před pátým Manchesterem United. Watford je šestnáctý a jen bod ho dělí v neúplné tabulce od sestupového pásma.