Rubriky:

Anglie

Mladý český talent hlásí z Manchesteru: Chci konečně chytat dospělý fotbal!

27. června 2020 13:20 - Praha

Dvacetiletý fotbalový brankář Matěj Kovář touží začít chytat v seniorských soutěžích. Mládežnický reprezentant působí v Manchesteru United, za který dosud nastupoval pouze v juniorech. Rád by odešel na hostování, neboť tuší, že v A-týmu "Rudých ďáblů" by teď příležitost nedostal.

 

Profimedia.cz

"Cítím, že je ta správná doba začít chytat dospělý fotbal. Chtěl bych někam na hostování. Určitě bych chtěl zůstat na Ostrovech nebo přímo v Anglii. Zatím ale nevím ani ligu, ani klub, je to ve hvězdách. Doufám, že se to co nejdříve vyjasní," řekl Kovář webu Fotbalové asociace ČR.

Nevěří, že by se v United nyní mohl prosadit. "Popravdě si myslím, že šance není. Konkurence je tam velká, je to nabité a šanci spíše nevidím. Chtěl bych někde chytat dospělý fotbal, třeba i na nižší úrovni a pak někdy v budoucnu pomýšlet na jedničku v United," prohlásil Kovář, který před pár dny úspěšně maturoval.

Brankářskou jedničkou Manchesteru je španělský reprezentant David de Gea. Jeho náhradníky jsou další zkušení gólmani Argentinec Sergio Romero a Lee Grant.

Kovář se dostal v A-týmu alespoň na lavičku v listopadovém utkání Evropské ligy na hřišti Astany. Kromě něj jsou v klubu i další čeští gólmani šestnáctiletý Radek Vítek a o dva roky starší Ondřej Mastný.

ČTK

Časová osa: Anglie

Filtr článků - Anglie


Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..