Britská a irská pošta uctí Jacka Charltona speciálním razítkem

21. července 2020 10:12 - Londýn

Britská a irská pošta společně uctí zesnulého bývalého anglického fotbalistu a trenéra Jacka Charltona. Na počest mistra světa z roku 1966 budou veškeré listovní zásilky v příštích třech týdnech označeny speciálním razítkem zobrazujícím fotbalový míč s nápisem Jack Charlton, 1935-2020.

 

Molly Darlington, Reuters

Charlton zemřel 11. července po dlouhé nemoci ve věku 85 let. Po boku mladšího bratra Bobbyho, legendy Manchesteru United, vybojoval pro Anglii dosud jediný titul mistrů světa, celou hráčskou kariéru strávil v Leedsu United.

Vrcholem jeho trenérského působení bylo angažmá u národního týmu Irska, které dovedl na mistrovství Evropy 1988 a dvakrát na mistrovství světa (1990 a 1994). Za své úspěchy Charlton získal čestné irské občanství.

ČTK

Fotbal na Sport.cz

Na Sport.cz najdete pravidelné novinky a názory expertů ze světa fotbalu. Od domácí Fortuna ligy přes evropské poháry a zahraniční soutěže, jako je Premier League, La Liga, Serie A nebo Bundesliga, až po zápasy české fotbalové reprezentace, která momentálně bojuje v kvalifikaci na MS 2022 v Kataru.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Kalendář
  • Výsledky
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..