Za Premier League na televizních obrazovkách se bude od nové sezony už zase platit

30. července 2020 07:57 - Londýn/Praha

Příděl fotbalové zábavy bezplatně servírované na televizních obrazovkách po dobu koronavirové pandemie od nové sezony na Ostrovech skončí. A nic na tom nemění fakt, že fanoušci se dostanou na stadiony nejdříve v říjnu a k tomu nejspíš ještě v omezeném počtu. Vlastníci televizních práv na Premier League počítají s tím, že se fotbalové přenosy z nejvyšší anglické soutěže vrátí ke stavu, jaký byl běžný před pandemií.

 

Jan Kruger, Reuters

Anglická vláda se zasadila o to, že v časech koronavirové krize a vyhlášené karantény došlo k bezprecedentní a do té doby nikdy nepoznané situaci. Po restartu Premier League bylo totiž živě vysíláno všech 92 ligových zápasů, které se do konce sezony hrály.

Vlastníci televizních práv Sky, BT Sport a Amazon po nátlaku vlády dokonce přistoupili na to, že třetina utkání byla vysílána na neplacených kanálech BBC, Amazon či Sky´s Pick. I proto třeba zápas Southamptonu s Manchesterem City sledoval 5. července na obrazovkách BBC rekordní počet 5,7 milionů diváků.

Radost fotbalistů Liverpoolu z mistrovského titulu.

Paul Ellis, ČTK/AP

Sezona je však u konce. 12. září by měl startovat nový ročník Premier League a v něm už se s podobným scénářem nepočítá. Za fotbal na televizních obrazovkách se už bude zase platit. A nic na tom nezmění, že v prvních třech týdnech nové ligové sezony nebudou mít fanoušci s největší pravděpodobností dál přístup na stadiony. Na tribuny se dostanou zřejmě až v říjnu a k tomu ještě v omezeném počtu.

Třetí místo je obrovský úspěch, řekl trenér United Solskjaer

Vlastníci televizních práv už oznámili, že budou vysílat pouze polovinu ligových zápasů a všechny se přitom vrátí na placené kanály.

zp, Sport.cz

Časová osa: Anglie

Filtr článků - Anglie


EURO 2021

Evropský fotbalový svátek, jež byl kvůli koronaviru o rok odložen, začíná 11. června a končí 11. července 2021. Revoluční EURO pořádá hned 11 evropských zemí a poprvé se na něm představí video asistent rozhodčího (VAR). Česká reprezentace se v rámci skupiny D utká se Skotskem, Chorvatskem a Anglií, finále turnaje hostí londýnské Wembley.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..