Rubriky:

Anglie

Obránce Rose: Policisté se pořád ptají, zda jsem své auto ukradl

4. srpna 2020 11:30 - Londýn

Nedají mu prý pokoj! Obránce Tottenhamu Danny Rose tvrdí, že je dlouhodobě terčem rasové diskriminace ze strany policie. Anglický fotbalový reprezentant tmavé pleti si postěžoval, že je při pravidelných silničních kontrolách opakovaně dotazován, jestli svůj automobil ukradl.

 

Vlastimil Vacek, Právo

"Naposledy se to stalo minulý týden, kdy jsem byl navštívit mámu. Musel jsem zastavit na parkovišti a vypnout motor. Policie přistavila anton a tři auta a začala mě vyslýchat. Řekli, že dostali hlášení o podezřelém vozidle," uvedl Rose během podcastu Second Captains.

"Ptal jsem se, proč by to zrovna mělo být moje auto. Musel jsem ukázat doklady a podrobit se dechové zkoušce. Je to už pro mě rutina, stejně jako otázky typu: 'Je tohle vozidlo kradené? Odkud ho máte? Můžete dokázat, že jste tohle vozidlo koupil?' Takhle je to pokaždé," doplnil třicetiletý krajní bek.

Danny Rose (vpravo) v dresu Newcastle se snaží zastavit unikajícího Alexe Oxlade-Chamberlaina z Liverpoolu.

Jan Kruger, Reuters

Loni Rose prohlásil, že se nemůže dočkat, až ukončí kariéru, protože už má dost rasismu ve fotbale. "Pokaždé, když něco podobného řeknu nebo si stěžuju, tak se objeví názory, že když beru takové peníze, nemám to prostě řešit. Už jsem ztratil naději na nějakou změnu, protože taková je mentalita lidí ohledně rasismu," konstatoval rodák z Doncasteru.

ČTK, Sport.cz

  3:1 Liverpool - Arsenal 3:1   dohráno
20200928T21:00:00+0200
Liverpool vs. Arsenal
Liverpool vs. Arsenal
Liverpool
Arsenal

Časová osa: Anglie

Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..