Fotbalisté Stoke ukončili šestizápasové čekání na výhru

LONDÝN

Fotbalisté Stoke City v úterním utkání anglické ligy s Fulhamem ukončili dvě černé série. Po domácí výhře 3:2 poprvé po šesti zápasech naplno bodovali a navíc ukončili třízápasový střelecký půst.

Stoke za výhrou vykročilo již v prvním poločase, kdy se postupně trefili Sanli Tuncay, Abdoulaye Faye a Mamady Sidibe. Domácí se ale nakonec o výsledek ještě strachovali, protože za Fulham po přestávce snížil Damien Duff a pět minut před koncem se trefil povedenou ranou Clint Dempsey.

Duel ve Stoke se hrál navzdory nepříznivému počasí, kvůli kterému byly odloženy obě semifinále Ligového poháru. Dnešní duel mezi Blackburnem a Aston Villou se nehrál kvůli obavám o bezpečnost fanoušků v namrzlých ulicích v okolí stadionu. Stejně dopadlo i středeční manchesterské derby mezi City a United.

Anglická fotbalová liga - 17. kolo:
Stoke - Fulham 3:2 (12. Tuncay, 34. A. Faye, 37. M. Sidibe - 61. Duff, 58. Dempsey).