Rubriky:

Anglie

Zhnusení a frustrace. Lžete a ještě do toho taháte moji víru, zuří fotbalová hvězda

27. října 2020 10:05 - Londýn/Praha

Velkou lekci udělila hvězda Manchesteru United Paul Pogba britským bulvárním novinářům, kteří rozšířili zprávu, že fotbalový mistr světa končí v národním týmu Francie kvůli výrokům prezidenta Emmanuela Macrona o islámu. Pogba tyto zvěsti důrazně dementoval a proti praktikám listu The Sun se ostře ohradil.

 

Oli Scarff, Reuters

Zmíněný deník přinesl informaci o údajném Pogbově konci v reprezentaci s odvoláním na blíže neurčené blízkovýchodní zdroje. The Sun uváděl, že se francouzského fotbalisty a praktikujícího muslima měly dotknout Macronovy výroky po nedávné vraždě učitele v Paříži.

Prezident vraždu učitele Samuela Patyho, jemuž 16. října uřízl hlavu osmnáctiletý Čečenec, označil za „islamistický teroristický čin". A dále řekl: „Jednota a neústupnost jsou jedinou odpovědí na zrůdnost islamistického terorismu."

Pogbu bulvární list pořádně naštval a o celé věci se rozepsal na Instagramu.

„Takže The Sun to udělal znovu ... koluje o mně ze sta procent absolutně ničím nepodložená zpráva, která tvrdí něco, co jsem nikdy neřekl a ani o tom nepřemýšlel. Jsem zhnusený, naštvaný, šokovaný a frustrovaný, že některá ´média´ mě využívají k naprosto vylhaným titulkům v souvislosti s citlivým tématem posledních událostí ve Francii a zamíchají do toho ještě národní tým a moji víru," naštvalo 27letého záložníka.

„Jsem proti všem formám teroru a násilí," zdůraznil. „Podniknu právní kroky proti vydavatelům a šiřitelům těchto stoprocentně falešných informací," napsal dále fotbalista, jehož rodiče pochází z Guiney.

The Sun už se prostřednictvím svého mluvčího za své počínání omluvil. „Uveřejnili jsme zprávu, že se Paul Pogba rozhodl skončit v národním týmu poté, co se tato informace objevila na jiných sportovních webech. Publikovaly ji například stránky The Mirror, Mail Online a další. Následně Paul Pogba tuto informaci popřel a my jsme ihned na základě jeho slov náš článek aktualizovali. Omlouváme se za způsobené problémy," stojí v prohlášení bulvárního listu.

roj, Sport.cz

Časová osa: Anglie

Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..