Manchester City - Liverpool 1:1Obhájce titulu Liverpool remizoval s Manchesterem City

Londýn

Obhájce titulu Liverpool remizoval ve šlágru 8. kola anglické fotbalové ligy na hřišti Manchesteru City 1:1. "Reds" se díky venkovnímu bodu dotáhli na druhý Tottenham, o jehož výhře na hřišti nováčka West Bromwiche rozhodl v 88. minutě Harry Kane. S náskokem bodu je v čele tabulky Leicester, jenž zvítězil nad Wolverhamptonem rovněž 1:0. V 15. minutě proměnil penaltu Jamie Vardy. Arsenal doma podlehl Aston Ville 0:3.

Liverpoolský Mohamed Salah slaví gól proti Manchesteru City, jehož gólman Ederson smutní.

Liverpool šel do vedení na Etihad Stadium ve 13. minutě po pokutovém kopu Muhammada Salaha. "Citizens" srovnali v 31. minutě díky Gabrielu Jesusovi. V závěru úvodního dějství mohl obrátit skóre Kevin de Bruyne, domácí záložník však z penalty minul branku. Manchester City je na 11. místě, sehrál však o zápas méně.

"Líbila se mi energie obou týmů. Byl to pořádný boj na té nejvyšší úrovni. Mám velkou radost z výsledku a výkonu," citoval klubový web trenéra Liverpoolu Jürgena Kloppa, jemuž se zranil obránce Trent Alexander-Arnold. "Remíza je spravedlivá," uvedl kouč City Pep Guardiola.

Kanonýr Harry Kane jásá poté, co vystřelil Tottenhamu výhru v ligovém duelu s West Bromwichem.

Sedmadvacetiletý útočník Kane skóroval proti West Bromwichi hlavou po centru Matta Dohertyho. Anglický reprezentant zaznamenal v 218. utkání 150. gól v Premier League. Rychleji se to povedlo jen Alanu Shearerovi (212) a Sergiu Agüerovi (217). "Kohouti" vyhráli v lize třetí kolo po sobě.

Londýnský celek zvítězil také ve čtvrtém venkovním duelu v této ligové sezoně, což předtím dokázal pouze třikrát. West Bromwich spolu s Burnley a Sheffieldem United v ligové sezoně stále nevyhrál.

Brankář Wolverhamptonu Wanderers Rui Patricio chytá penaltu v duelu s Leicesterem.

"Bylo to jedno z těch utkání, které mělo všechny ingredience ke ztrátě dvou bodů: náročný soupeř, který vás chce zastavit, analyzuje vás, vidí vaše silné stránky, snaží se zavřít všechny dveře. To se jim povedlo," citoval web Tottenhamu trenéra Josého Mourinha.

Vardy při rozhodujícím pokutovém kopu proti "Vlkům" poslal brankáře Ruie Patrícia na druhou stranu. V 39. minutě se postavil k další penaltě, Patrício však tentokrát směr jeho střely vystihl. Leicester hubený náskok udržel až do konce a díky 18 bodům z úvodních osmi zápasů zažívají "Lišky" nejlepší start v anglické lize v klubové historii.

Arsenal prohrál třetí z posledních čtyř ligových kol. Dvakrát skóroval Ollie Watkins, skóre otevřel vlastní brankou Bukayo Saka. "Villans" v lize vyhráli po předchozích dvou porážkách.