Rubriky:

Anglie

Boj o Fabregase nekončí. Real chce vyšachovat Barcelonu

11. února 2011 09:22 - LONDÝN

Tahanice gigantů o Cesca Fabregase pokračuje. Španělský fotbalista kope za londýnský Arsenal, jenže okolo něj krouží supi ze španělské i anglické ligy a chrastí penězi. Nejvíce se o Fabregase přetahují Real Madrid s Barcelonou, chuť utrácet ale má i Chelsea, přestože nedávno za přestup Fernanda Torrese z Liverpoolu zaplatila necelou miliardu korun.

 

ČTK/AP

Dosud nejčastěji o Fabregasovi hovořila Barcelona, která toužila svého někdejšího mládežnického hráče získat v letním i zimním přestupovém okně. Nakonec z toho sešlo, neboť katalánský klub nechtěl uvolnit z klubové pokladny podobnou sumu, jakou poslala do Liverpoolu Chelsea za Torrese. Pikantní na neutuchajících přestupových spekulacích je fakt, že příští týden se Arsenal utká s Barcelonou v Lize mistrů.

Motivace Realu je zřejmá, chce Fabregase vyfouknout rivalovi z domácí soutěže a vyčlenil si na hráče týmu úřadujících mistrů světa prý až 50 miliónů liber, což je v přepočtu zhruba 1,4 miliardy a víc, než bylo ve hře při jednání Kanonýrů s Barcelonou.

Real kupuje hráče nejzvučnějších jmen, aby si udržel status španělské klubové jedničky, a Fabregas je přesně tím typem hráče, jehož příchod by vzbudil pořádný rozruch.

Největší finanční ramena z celé trojice má ale Chelsea, které jen tak nedochází apetit. Po Torresovi dostala zálusk i na Fabregase. Ovšem proti „modrým“ může stát touha španělského středopolaře na návrat domů, navíc do dresu některého z úspěšných gigantů. A stesk po domově nejspíš nezažene ani velký ranec z jiné londýnské čtvrti.

kvk, Sport.cz

Časová osa: Anglie

Filtr článků - Anglie


Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..