Živě

Hollywoodští herci koupili velšský fotbalový klub Wrexham

16. listopadu 2020 18:27 - Wrexham/Praha

Hollywoodští herci Ryan Reynolds a Rob McElhenney koupili za 2,5 milionu dolarů (zhruba 56 milionů korun) velšský fotbalový klub Wrexham. Tým hrající pátou nejvyšší anglickou soutěž chtějí pozvednout a své snažení hodlají ukázat v televizním dokumentu.

 

Brendan Mcdermid, Reuters

Kanadský herec Reynolds je hvězdou komiksových filmů Deadpool a jeho přítel McElhenney se proslavil jako autor a herec televizního sitcomu It's Always Sunny in Philadelphia. Klub koupili od sdružení fanoušků, jemuž patřil od roku 2011.

Hollywoodští herci popsali Wrexham jako "spícího obra". Slíbili, že ho vrátí do Anglické fotbalové ligy, která sdružuje druhou až čtvrtou nejvyšší soutěž, a zavázali se zvýšit kapacitu desetitisícového stadionu Racecourse Ground.

"Možná, že jste nikdy neslyšeli o Wrexhamu, Racecourse Ground nebo (sponzorovi) Ifor Williams. Ale uslyšíte," řekl Reynolds v krátkém videu oznamujícím převzetí klubu.

Wrexham byl založen v roce 1864 a patří k nejstarším klubům na světě. Pravděpodobně nejslavnější okamžik zažil v roce 1992, kdy porazil v třetím kole Anglického poháru tehdejší úřadující mistry Arsenal.

ČTK

Časová osa: Anglie

Filtr článků - Anglie


Letní olympijské hry Tokio 2021

Kvůli koronaviru o rok přeložené letní olympijské hry v Tokiu začínají 23. července slavnostním zahájením a končí 8. srpna 2021 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 33 sportů 339 disciplín na 33 sportovištích, čeští reprezentanti obhajují jednu zlatou, dvě stříbrné a sedm bronzových medailí z olympiády v Riu.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..