Kouč Capello pro Euro 2012 počítá i s potrestaným Rooneym

4. listopadu 2011 10:54 - LONDÝN

Anglický útočník Wayne Rooney by navzdory třízápasovému trestu, kvůli kterému zmešká všechny zápasy v základní skupině, neměl na mistrovství Evropy chybět. S fotbalistou Manchesteru United se prý sešel reprezentační trenér Fabio Capello a ujistil ho, že i když nebude v nominaci pro přípravná utkání se Španělskem a Švýcarskem, na turnaj příští rok pojede.

 

Russell Cheyne, Reuters

Rooney byl potrestán poté, co v posledním utkání kvalifikační skupiny s Černou Horou zezadu nakopl Miodraga Džudoviče. "Byla to hloupost a věděl jsem to hned, jak jsem to udělal," uvedl Rooney. "Nic mi neudělal, nechtěl jsem mu nic oplatit. Prostě se to stalo, lituji toho a neumím to vysvětlit. Ale můžu si za to sám. Nemůžu se na nic vymlouvat, i když si myslím, že trest je docela přísný," dodal.

Anglická Fotbalová asociace zatím neuvedla, zda se proti Rooneyho trestu odvolá. "Teprve teď máme pohromadě všechny podklady a v nejbližší době se rozhodneme, co dál. Kdyby se mi podařilo trest snížit byť o jediný zápas, byl by to pro mě bonus," prohlásil Rooney.

Podle médií Capello údajně Rooneymu slíbil místo na šampionátu, útočník by však prý pochopil, kdyby se jeho jméno v nominaci nakonec neobjevilo. "Chci tam hrát a chci být v týmu. Chápu však, že když nemůžu hrát první tři zápasy, tak trenér musí najít náhradu," uvedl.

ČTK

Časová osa: Anglie

Filtr článků - Anglie


MS v hokeji 2021

85. hokejové mistrovství světa probíhá od 21. května do 6. června v Lotyšsku, kde všechny zápasy hostí hlavní město Riga. Česká hokejová reprezentace bojuje ve skupině A a snaží se vylepšit čtvrté místo z posledního šampionátu v roce 2019. Zlato obhajuje výběr Finska.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..