Suárez z Liverpoolu rasisticky urážel, má stop na osm zápasů a zaplatí přes milión

20. prosince 2011 22:02 - LONDÝN

Uruguayský fotbalista Luis Suárez z Liverpoolu dostal zákaz startu v osmi zápasech. Vedení anglické ligy ho potrestalo za rasistickou urážku vůči obránci Manchesteru United Patrici Evrovi při vzájemném utkání 15. října. Zároveň musí zaplatit pokutu 40 tisíc liber (asi 1,2 miliónu korun).

 

Tim Hales, ČTK/AP

Suárez se však cítí nevinen a proti trestu se odvolal. Dokud nebude odvolání projednáno, je trest pozastaven. Evra však trvá na tom, že byl rasisticky urážen, což potvrdila i disciplinární komise. "Všude jsou kamery, můžete ho vidět, jak mi jedno slovo řekl minimálně desetkrát," prohlásil Evra pro Canal Plus.

Čtyřiadvacetiletý Suárez je pověstný svými disciplinárními prohřešky. Během angažmá v Ajaxu Amsterodam si vysloužil přezdívku "Kanibal", protože kousl Otmana Bakkala z Eindhovenu do ramena. Za to tehdy dostal trest na sedm zápasů. Nedávno zase ukázal fanouškům Fulhamu zdvižený prostředníček.

ČTK

Časová osa: Anglie

Filtr článků - Anglie


MS v hokeji 2021

85. hokejové mistrovství světa probíhá od 21. května do 6. června v Lotyšsku, kde všechny zápasy hostí hlavní město Riga. Česká hokejová reprezentace bojuje ve skupině A a snaží se vylepšit čtvrté místo z posledního šampionátu v roce 2019. Zlato obhajuje výběr Finska.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..