Návrat Henryho do Arsenalu? Wenger o tom přemýšlí

21. prosince 2011 17:45 - LONDÝN

Angažování francouzského fotbalového útočníka Thierryho Henryho se nabízí jako možné řešení lednové personální nouze v londýnském Arsenalu. Anglický klub se bude v té době muset obejít bez útočníků Gervinha s Šamachem, kteří budou reprezentovat své země na Africkém poháru, a vedení tak hledá náhradu za dva důležité hráče.

 

PRÁVO/Michaela Říhová

Čtyřiatřicetiletý Henry se s mužstvem už nějakou dobu připravuje na novou sezónu zámořské ligy MLS. A britská média začala spekulovat o možném měsíčním kontraktu.

Angažování nejlepšího střelce v historii Arsenalu již dříve nevyloučil ani trenér Gunners Arséne Wenger, jenž byl vždy velkým obdivovatelem francouzského kanonýra. "Momentálně vám nemohu říct, jestli se pokusíme Henryho získat. V posledních týdnech s námi trénuje a vede si velmi dobře. Určitě by byl přínosem pro naše mužstvo a pomohl by nám vyřešit ztrátu dvou důležitých útočníků," řekl Wenger.

Francouzský lodivod i v minulém ročníku získal na část sezóny německého brankáře Jense Lehmanna, poté co přišel v krátké době o dva gólmany.

Manažer současného Henryho zaměstnavatele New York Red Bulls nicméně opakovaně vzkázal, že o zapůjčení fotbalisty na mistrovské zápasy zatím nepřemýšlí. "Tyhle spekulace se objeví vždycky, když má naše liga přestávku. Thierry trénuje s Arsenalem, aby zůstal v dobré formě," uvedl Erik Soler.

ČTK

Časová osa: Anglie

Filtr článků - Anglie


MS v hokeji 2021

85. hokejové mistrovství světa probíhá od 21. května do 6. června v Lotyšsku, kde všechny zápasy hostí hlavní město Riga. Česká hokejová reprezentace bojuje ve skupině A a snaží se vylepšit čtvrté místo z posledního šampionátu v roce 2019. Zlato obhajuje výběr Finska.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..