Leicester - Crystal Palace 2:1Leicester si po obratu upevnil třetí místo v anglické lize

Londýn

Fotbalisté Leicesteru vyhráli po obratu dohrávku 33. kola anglické ligy s Crystalem Palace 2:1 a v boji o účast v Lize mistrů si upevnili třetí místo v tabulce. Hrdinou zápasu byl nigerijský útočník Kelechi Iheanacho, který krátce po změně stran nahrál na vyrovnávací gól Timothymu Castagnemu a deset minut před koncem sám skvělým zakončením pod tlakem dvou obránců rozhodl střelou pod břevno.

Christian Benteke (vlevo) z Crystal Palace v akci před brankou Leicesteru.

Iheanacho dal v posledních devíti soutěžních zápasech dvanáct gólů. Leicester si díky němu pojistil pozici znamenající účast v příštím ročníku Ligy mistrů, na pátý West Ham už má náskok sedm bodů.

Hosté vedli od 12. minuty po gólu Wilfrieda Zahy, ale nakonec vyšli podruhé za sebou bodově naprázdno. Na třináctém místě mají jedenáctibodový náskok na sestupové pozice a zápas k dobru.

Brankář Leicesteru Kasper Schmeichel gestikuluje.