Živě

Americký majitel Arsenalu Kroenke po superligové aféře klub prodat nehodlá

28. dubna 2021 10:03 - Londýn

Majitel fotbalového Arsenalu Stan Kroenke uvedl, že je londýnskému klubu "stoprocentně oddaný" a nehodlá ho prodat. Fanoušci "Kanonýrů" Američana vyzývali k odchodu z Arsenalu kvůli tomu, že se zapojil do kontroverzního projektu superligy, jenž minulý týden po dvou dnech i kvůli protestům fanoušků zkrachoval.

 

Michael Regan, ČTK/AP

Zájem o koupi Arsenalu na sociálních sítích naznačil švédský obchodník Daniel Ek. Fanoušek týmu a zakladatel streamovací hudební služby Spotify získal údajně i podporu klubových legend Thierryho Henryho, Dennise Bergkampa a Patricka Vieiry.

"V minulých dnech jsme zaznamenali spekulace médií o potenciální snaze převzít Arsenal. Zůstáváme stoprocentně oddáni klubu a neprodáváme v klubu žádný podíl. Nedostali jsme žádnou nabídku a ani se žádnou nabídkou zabývat nebudeme," uvedl Stan Kroenke ve společném prohlášení se synem Joshem.

Majitel Spotify chce koupit Arsenal! Pomoci mu mají klubové legendy

Arsenal byl jedním ze šesti anglických a celkově 12 klubů, které na začátku minulého týdne ohlásily projekt nezávislé superligy. Oznámení o prakticky uzavřené soutěži vyvolalo masivní odpor v téměř celé fotbalové komunitě a po dvou dnech byly plány na její založení odloženy.

Fanoušci Arsenalu protestovali před zápasem s Evertonem proti vlastníkovi klubu

V pátek protestovala více než tisícovka fanoušků Arsenalu u Emirates Stadium před zápasem proti Evertonu a vyzývala Kroenkeho k odchodu. Nespokojenost se svými americkými majiteli ventilovali v této souvislosti také příznivci Liverpoolu a Manchesteru United.

ČTK, Sport.cz

Časová osa: Anglie

Filtr článků - Anglie


Letní olympijské hry Tokio 2021

Kvůli koronaviru o rok přeložené letní olympijské hry v Tokiu začínají 23. července slavnostním zahájením a končí 8. srpna 2021 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 33 sportů 339 disciplín na 33 sportovištích, čeští reprezentanti obhajují jednu zlatou, dvě stříbrné a sedm bronzových medailí z olympiády v Riu.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..