Svoboda projevu? Komentátor kritizoval majitele Manchesteru United a byl odstřihnut

4. května 2021 20:24 - Praha

Kvůli rozsáhlé demonstraci fanoušků byl odložen nedělní zápas anglické Premier League mezi Manchesterem United a Liverpoolem. Během vysílání fotbalového studia na americké stanici ESPN se k majitelům Manchesteru, tedy miliardářské rodině Glazerů, proti kterým hlavně fanoušci protestovali, vyjádřil i komentátor Jon Champion. V polovině výpovědi ovšem vypadl zvuk, nebo byl snad vypnut schválně?

 

Carl Recine, Reuters

Jeden z největších zápasů anglické ligy se v neděli kvůli protestům tisíců fanoušků neuskutečnil. Ti se shromáždili na Old Trafford na protest proti americkým miliardářům, který klub vlastní. Ti byli jedním ze strůjců neúspěšného projektu Super ligy.

Pětapadesátiletý anglický sportovní komentátor Jon Champion vedl ve studiu ESPN rozhovor s bývalým americkým internacionálem Taylorem Twellmanem a ve chvíli, kdy komentoval vliv rodiny Glazerů, mu byl vypnut zvuk.

Twellman tvrdil, že ve Spojených státech se většina velkých týmů bere jen jako franšízy, načež se Champion ohradil. „Nepoužívej tenhle výraz. Nesnáším to slovo," vytkl mu. „Jsou to kluby, ve kterých bije srdce, ne franšízy," uvedl s tím, že pokud se baví o evropských klubech, slovo franšíza rozhodně nepřipadá v úvahu.

Fanoušci Manchesteru United protestují proti majitelům klubu

sntv

„Vezměte si Manchester United, jeden ze superligových klubů a je ve vlastnictví rodiny Glazerových, kterými je zcela opovrhováno jako s nepřítomnými majiteli," řekl a dodal, že nijak nevykazují péči o klub. Když chtěl ve své řeči pokračovat, najednou vypadl zvuk.

Okamžitě se samozřejmě vyrojily spekulace, že nešlo o technický problém, jak později pod tlakem diváků uvedla stanice ESPN, ale že byl komentátor utnut záměrně. Fanoušci teď na sociálních sítích Championa oceňují, že se nebál vyjádřit svůj názor.

bp, Sport.cz

Časová osa: Anglie

MS v hokeji 2021

85. hokejové mistrovství světa probíhá od 21. května do 6. června v Lotyšsku, kde všechny zápasy hostí hlavní město Riga. Česká hokejová reprezentace bojuje ve skupině A a snaží se vylepšit čtvrté místo z posledního šampionátu v roce 2019. Zlato obhajuje výběr Finska.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..