Demencí trpí také bývalý záložník Liverpoolu McDermott

22. srpna 2021 12:19 - Liverpool

Bývalý liverpoolský záložník Terry McDermott je dalším fotbalistou, kterému byla diagnostikována demence. Oznámil to jeho někdejší klub, s kterým získal čtyři ligové tituly, tři triumfy v Poháru mistrů evropských zemí (dnešní Lize mistrů) a Pohár UEFA (Evropská liga). Devětašedesátiletý McDermott má na kontě rovněž 25 zápasů za anglickou reprezentaci. V roce 1980 byl v Anglii v hráčské anketě zvolen nejlepším fotbalistou.

 

@LFC, Twitter

"Musím se s tím popasovat a udělám to. Tak jsem byl vychován. Nic jsem nedostal jen tak. Nejhorší bylo, že dokud jsem neznal diagnózu, nevěděl jsem, co se děje," uvedl McDermott v prohlášení. "Nemám strach se tomu postavit. Viděli jsme, že spousta bývalých hráčů je na tom hůř než já. Počet těch, kterým byla diagnostikována demence nebo Alzheimerova choroba, je děsivý," řekl.

Onemocnění Alzheimerovou chorobou a vaskulární demencí v tomto týdnu oznámil legendární skotský útočník Manchesteru United Denis Law. Loni v listopadu byla demence diagnostikována další bývalé hvězdě Bobbymu Charltonovi. Stejné problémy má Kenny Sansom a nemocí trpěli i další angličtí hráči Nobby Stiles nebo Charltonův bratr Jack, kteří před rokem zemřeli.

Jejich případy v Anglii obnovily debaty o možné škodlivosti hlavičkování. Definitivní vědecké závěry však chybí.

ČTK

Časová osa: Premier League 2021/22

Filtr článků - Anglie


Fotbal na Sport.cz

Na Sport.cz najdete pravidelné novinky a názory expertů ze světa fotbalu. Od domácí Fortuna ligy přes evropské poháry a zahraniční soutěže, jako je Premier League, La Liga, Serie A nebo Bundesliga, až po zápasy české fotbalové reprezentace, která momentálně bojuje v kvalifikaci na MS 2022 v Kataru.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Kalendář
  • Výsledky
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..