Trenér Southgate by si přál v zázemí anglické reprezentace více žen

17. září 2021 14:36 - Londýn

Podle trenéra anglické fotbalové reprezentace Garetha Southgatea by se v budoucnu mělo do přípravy mužského národního týmu zapojit více žen. U týmu Albionu aktuálně jsou ze 40 zaměstnanců jen dvě ženy. Na nevyváženost pohlaví upozornila Southgatea také jeho dcera.

 

Carl Recine, Reuters

"Nemáme to správně nastavené," citovala jednapadesátiletého kouče agentura Reuters. "Ve Fotbalové asociaci máme 38 procent žen. Moje dcera na to řekla: A to je dobře, tati? Musel jsem na to jen říct: Dobrý postřeh."

Podle něj se však musí měnící se postoj k ženskému fotbalu projevit postupně. "Pro dívky je teď daleko přijatelnější hrát fotbal a existuje stále více týmů a klubů. Tátové jsou za to rádi. Myslím, že teď z toho panuje velké nadšení," řekl Southgate.

"To se však liší od složení personálu v týmu. Působí v něm 40 zaměstnanců, takže mít mezi nimi jen dvě ženy není vůbec blízko tomu, kde bychom chtěli být," dodal trenér aktuálních vicemistrů Evropy.

ČTK

Časová osa: Premier League 2021/22

Filtr článků - Anglie


Fotbal na Sport.cz

Na Sport.cz najdete pravidelné novinky a názory expertů ze světa fotbalu. Od domácí Fortuna ligy přes evropské poháry a zahraniční soutěže, jako je Premier League, La Liga, Serie A nebo Bundesliga, až po zápasy české fotbalové reprezentace, která momentálně bojuje v kvalifikaci na MS 2022 v Kataru.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Kalendář
  • Výsledky
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..