Pěkné gesto. Fotbalisté Fulhamu oslavili branku s postiženým fanouškem

28. září 2021 07:51 - City of Bristol/Praha

Fotbalisté Fulhamu v sobotním utkání druhé nejvyšší anglické ligy na půdě Bristolu City předvedli parádní gesto. Jedinou branku hostů v remízovém duelu vsítil Aleksandar Mitrovič. Krátce poté, co srbský útočník rozvlnil síť, se hráči Fulhamu vydali trefu oslavit s fanouškem, který je po dětské mozkové obrně a který byl v minulém týdnu terčem internetové šikany na sociálních sítích.

 

Paul Childs, Reuters

Třináctiletý Angličan Rhys Porter podle ostrovních médií v minulém týdnu umístil na sociální sítě video, na němž i přes svůj handicap chytá jako fotbalový brankář. Část komentujících ho ale pod příspěvkem začala šikanovat a vysmívat se mu.

Informace o videu se dostala i k zástupcům Fulhamu, jehož je Porter fanouškem. Klub ho kvůli tomu pozval do svého centra, kde mladý hoch absolvoval trénink s gólmany a seznámil se s týmem.

Když v sobotu útočník hostů Mitrovič otevřel skóre utkání. Fotbalisté se seběhli za chlapcem na vozíku a společnou oslavou mu připravili fantastický zážitek.

pb, Sport.cz

Časová osa: Premier League 2021/22

Fotbal na Sport.cz

Na Sport.cz najdete pravidelné novinky a názory expertů ze světa fotbalu. Od domácí Fortuna ligy přes evropské poháry a zahraniční soutěže, jako je Premier League, La Liga, Serie A nebo Bundesliga, až po zápasy české fotbalové reprezentace, která momentálně bojuje v kvalifikaci na MS 2022 v Kataru.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Kalendář
  • Výsledky
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..